Румунські ЗМІ: НАТО прийме Україну, зробивши її столицею Львів

Колишній глава румунської розвідки розповів, що, ймовірно, НАТО "розкриє свою парасольку" над Україною, столицею якої буде Львів".

Румунські ЗМІ розповсюдили сенсаційну інформацію, за якою НАТО візьме Україну під свою опіку, проголосивши столицею Львів.

За інформацією, колишній глава румунської розвідки заявив, що раніше в бесіді з ним один дуже високопоставлений урядовець в НАТО признався, що, "ймовірно, альянс "розкриє свою парасольку" над Україною, столицею якої буде Львів".

Про це пише в середу видання Jurnalul National, посилаючись на слова самого генерала Іоанна Талпеша, сказані в одній з телепередач.

Газета відзначає, що Талпеш є людиною, яка "вміє зважувати свої слова" - він був не тільки директором служби зовнішньої розвідки, але і радником президента по національній безпеці.

Заява була зроблена на фоні недавнього шпигунського скандалу, в якому опинилися замішані румунський офіцер Флорічел Аким і громадянин Болгарії Петро Зікулов. Обидва були арештовані в бухаресті 4 березня по звинуваченню в здобичі військових секретів НАТО - як підозрюють, для спецслужб України и/или Росії.

Враховуючи такий контекст, оприлюднення змісту приватної бесіди румунського генерала і "високопоставленого натовця" невипадкове. Також цілком можливо, що та сама неназвана VIP-персона могла дати згоду на розголошення вказаної ідеї, не в останню чергу як попередження Києву.

Згадка Іоанном Талпешем розмови з натівським урядовцем може означати і те, що Україна "проштрафилася" і по відношенню до інших країн НАТО, що з погляду Брюсселя є неприйнятною поведінкою країни-кандидата, пише автор статті.

Така серйозна незадоволеність, у свою чергу, може говорити про те, що військові секрети передавалися не тільки Києву, але і Москві.

Як повідомлялося раніше, серед проданих шпигунами документів, зокрема, знаходилися натівські карти, інформація за системою військових комунікацій і частот радарів, схеми дислокації військових частин і техніки, плани оборони.

Нагадаємо, в Румунії за звинуваченнями у шпигунстві було заарештовано громадянина країни та громадянина Болгарії, які передавали таємні документи румунського оборонного відомства країнам, серед яких фігурує також Україна.

У зв’язку з цим скандалом українського військового аташе в Бухаресті та його помічника було вислано з Румунії та оголошено персонами нон грата.

Щодо вибору нової столиці України – Львова – то він знаходиться на заході країни і ніколи не відзначався проросійськими настроями.

Читайте також:

МЗС відмовилося коментувати дипломатичний скандал з Румунією

Джерела в РНБО: українські дипломати в Румунії шпигували для Росії

Шпигунський скандал з Румунією виявився для України не першим

Експерт: Румунія зазіхає на українську територію

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: