Руйнування тоталітаризму та визнання Казахстану. Назарбаєв підбив підсумки свого 30-річного правління

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За нього Казахстан увійшов до 50 розвинених країн світу.

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв, який оголосив про свою відставку, підбив підсумки свого 30-річного незмінного правління. За його словами, Казахстану вдалось вирішити "триєдине завдання": побудувати ринкову економіку, демонтувати тоталітарну ідеологію та модернізувати всі інститути суспільства.

Про це він заявив у своєму зверненні до нації, текст якого опублікований на сайті президента Казахстану.

Назарбаєв розповів, що в результаті цього у Казахстані вдалося підняти обсяг економіки у 15 разів, а доходи населення в 9 разів, що дозволило скоротити рівень бідності майже вдесятеро.

"Казахстан перейшов від аграрної економіки до промислово-сервісної. Йде процес індустріалізації і урбанізації країни", - сказав президент.

Окрім цього, він відзначив, що в країні побудували новий інфраструктурний каркас: автомобільні дороги, залізниці пов'язали всі регіони країни, а авіаційні маршрути дали казахстанцям можливість відкривати для себе нові куточки світу.

Наразі населення країни становить 18 мільйонів людей, а недалеко межа у 20 млн, впевнений Назарбаєв. За часи правління Назарбаєва Казахстан увійшов в число 50 розвинених країн світу, а наразі мета  - увійти до топ-30.

"Ми зуміли на руїнах СРСР побудувати успішну казахстанську державу з сучасною ринковою економікою, створити світ і стабільність усередині багатоетнічного і багатоконфесійного Казахстану. Вперше в нашій багатовіковій історії забезпечили міжнародно-правове визнання Республіки Казахстан. Поставили Казахстан на карту світу, де його не було як держави. У нас є свій прапор, гімн, герб", - йдеться у промові очільника держави.

Як повідомлялося, Нурсултан Назарбаєв незмінно очолював Казахстан від 1990 року. Після відставки він збирається очолити Раду безпеки Казахстану, яку за рішення парламенту він може очолювати довічно.  Тимчасово виконувати обов'язки президента країни буде спікер Сенату Касим-Жомарт Токаєв. 

ВідеоВідмова Казахстану від кирилиці може бути своєрідним прощанням з "рускім міром"

Залиште свій коментар

Вибір редакції