Рятувальники наблизилися до чилійських гірників на відстань 100 м

У Чилі рятувальникам вдалося підібратися до гірників на відстань не менше 100 метрів. Їх по одному будуть діставати у спеціальній капсулі.

Одна з бурових установок наблизилася на відстань менше 100 метрів до 33 чилійських гірників, які перебувають в ув'язненні під землею на аварійній шахті в Чилі, повідомило джерело, близьке до проведення рятувальних робіт.

В даний час чилійські рятувальники ведуть буріння трьох свердловин. Згодом вони опустять під землю капсулу-клітку "Фенікс", яка доставить гірників на поверхню.

Одна з бурових установок пробурила вже 535 метрів з 624, що відокремлюють гірників від зовнішнього світу.

Пізніше установка тимчасово припинила роботу. Рятувальники повинні були встановити камеру під землею, щоб перевірити стан шахти. Вони спілкуються з гірниками, а також передають їм їжу і воду через невеликий отвір.

Чилійські рятувальники, які займаються допомогою шахтарям, заблокованим в шахті Сан-Хосе, склали список, відповідно до якого гірників будуть піднімати на поверхню. Черговість залежить від фізичного і психологічного стану шахтарів.

Рятувальники і медики, які спустяться за гірниками в шахту, будуть мати право внести до списку зміни в залежності від нових відомостей, отриманих ними внизу. Кожного з 33 шахтарів будуть піднімати на поверхню в спеціальній капсулі. На кожну таку операцію піде 15-20 хвилин.

Першими на поверхню піднімуться ті, хто найкраще себе почуває: фахівці розраховують, що вони зможуть пояснити, як зробити операцію більш легкою для їх ослаблих товаришів. В останні тижні стан кожного з шахтарів щоденно фіксувався рятувальниками.

Обвал в шахті Сан-Хосе стався 5 серпня. Через декілька днів був встановлений контакт з групою робітників, що опинилися на глибині 700 метрів. Через дві вузькі шахти їм спускають продовольство і необхідні ліки, а також листи від родичів. Самим шахтарям надали можливість записувати відеопослання для близьких.

За останніми даними, чилійських шахтарів повинні звільнити вже до 15 жовтня. Раніше повідомлялося про інші терміни операції. Так, спочатку гірникам обіцяли, що вони зможуть побачити сім'ї не пізніше кінця грудня.

Читайте також:

Замурованих чилійських шахтарів врятують за тиждень

Чилійських шахтарів майже врятували

Одному із заблокованих чилійських шахтарів показали народження його дочки

ВідеоРятувальники наблизилися до чилійських гірників на відстань 100 м

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: