Рятувальники Нью-Йорка вимагають компенсацій

Фахівці, які займалися рятувальними роботами на місці зруйнованих "веж-близнят" у Нью-Йорку, вимагають компенсацій за ушкоджене здоров'я.

11 вересня
Рятувальники, які ліквідовували наслідки катастрофи 11 вересня, скаржаться на погіршення здоров'я. (Фото: nato.int)

У Нью-Йорку велика група фахівців, які займалися рятувальними роботами та розчищенням завалів "веж-близнят", зруйнованих 11 вересня 2001 року, у вівторок звернулася із судовим позовом, вимагаючи компенсації за ушкодження своєму здоров'ю.

На розчищенні уламків хмарочосів, зруйнованих в результаті атаки терористів, працювало близько 10 тисяч людей. Токсичні пил і дим пожарищ викликали масові захворювання у тих, хто працював на "граунд зіро". Близько 100 рятувальників і волонтерів померли протягом п'яти років, а їх близькі навіть не отримали компенсації на похоронні витрати.
 
Компенсаційний фонд для жертв 11 вересня розміром в 7 мільярдів доларів був створений Конгресом США невдовзі після терористичних атак. З нього виплачувалося в середньому по 2,1 мільйони доларів сім'ям загиблих і 400 тисяч доларів родинам людей, які отримали поранення.
 
Втім, у тисяч працівників пожежних служб, поліції та рятувальників розвинулися хронічні захворювання через вдихання токсичного пилу вже після того, як виплати були припинені в 2003 році. 

11 вересня. Фото: rian.ru
Архів
Наслідки терактів 11 вересня 2001 року відчуваються донині.

Нинішньої весни мер Нью-Йорка Майкл Блумберг звернувся до Конгресу з проханням знову відкрити фонд, що міг би потурбуватися про тих, хто не міг отримати компенсацію у встановлений термін. 

Влада мегаполісу має намір цього тижня знову направити своїх представників у Конгрес, щоби пролобіювати відкриття фонду як мінімум на 1 мільярд доларів. Інакше виграні судові позови можуть обернутися для бюджету Нью-Йорка мільярдами доларів компенсації.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: