Саакашвілі більше не піде в президенти

Саакашвілі більше не балотуватиметься в президенти, але і достроково йти не збирається.

Михайло Саакашвілі більше не балотуватиметься в президенти Грузії і не має наміру достроково йти з поста глави держави.

Виступаючи сьогодні на засіданні уряду, присвяченому соціально-економічному розвитку країни, він сказав, що "термін його повноважень на посту президента Грузії закінчується на початку 2013 року".

Саакашвілі відзначив, що в другий, останній термін його перебування на посту президента "буде продовжено здійснення масштабних програм соціально-економічного розвитку, буде реалізована стратегія захисту країни від можливих наслідків світової економічної кризи, а також програма, направлена на подальше зростання економіки".

Останнім часом ряд грузинських опозиційних партій заявляв, що нинішній президент не має наміру залишати владу навіть після закінчення терміну його повноважень. Інша частина опозиції вимагає проведення в країні весною 2009 року дострокових виборів президента і парламенту.

Керівництво, у свою чергу, заявляє, що "немає ніякої політичної необхідності" проводити дострокове голосування, оскільки "часте проведення виборів пов'язане з великими витратами, а це неприпустимо в умовах світової економічної кризи".

Згідно з Конституцією Грузії, президент обирається строком на 5 років. При цьому громадянин країни має право займати вищий пост не більш двох разів. Саакашвілі вперше був вибраний президентом в січні 2004 року. У листопаді 2007-го він подав у відставку і призначив дострокові вибори на 5 січня поточного року, на яких знов отримав перемогу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: