Саакашвілі боїться нового нападу Росії

Михайло Саакашвілі повідомив про небезпеку чергового нападу з боку Росії на "беззахисну Грузію".

Президент Грузії Михайло Саакашвілі дав інтерв'ю американському журналу Newsweek, в якому розповів про своє сприйняття російсько-грузинських відносин і повідав про небезпеку чергового нападу на "беззахисну Грузію" з боку Москви.

На питання, чи відчуває грузинський лідер, що США забули про Грузію, Саакашвілі відповів негативно. Він зазначив, що досі Тбілісі отримувало підтримку з боку Вашингтона. Як підкреслив Саакашвілі, на кожній зустрічі на вищому рівні Сполучені Штати піднімають проблему Грузії. Так, нещодавно держсекретар США Гілларі Клінтон в черговий раз говорила про "незаконну окупацію" грузинських територій. На думку Саакашвілі, Грузія на ділі є "випробувальним полігоном" для подальшого поліпшення американо-російських відносин.

Відповідаючи на питання, чи слід Вашингтону відновити постачання зброї до Грузії, президент відповів, що над Грузією нависла реальна небезпека нападу з боку Росії. "Грузія не може напасти на Росію, але для Росії беззахисна Грузія - велика спокуса змінити наш уряд силою", - відзначив Саакашвілі.

Кожного разу, коли нинішній російський прем'єр Володимир Путін балотується в президенти, він намагається почати війну, додав грузинський лідер. Саме тому зараз, напередодні президентських виборів у Росії в 2012 році, Саакашвілі тривожиться про безпеку і цілісності своєї країни. Як відзначив Саакашвілі, в таких складних умовах Тбілісі сподівається, що США допоможуть Грузії з організацією захисних заходів.

Президент Грузії також запропонував "надати міжнародний характер" виведення російських військ з Абхазії і Південної Осетії. Він відзначив, що Грузія хоче уникнути чергового військового конфлікту з Росією, проте в Москві можуть планувати новий напад. На думку Саакашвілі, в даний час, однак, загроза набагато менша, ніж було рік тому. Допомагають у цьому відносини між США і Росією, які поліпшуються.

На питання, чи дали Сполучені Штати Грузії гарантії безпеки у разі нападу з боку Росії, Саакашвілі відповів, що формальних гарантій безпеки немає. На думку грузинського лідера, в даний час вживаються набагато більш активні дипломатичні зусилля, покликані запобігти конфлікту.

Як підкреслив в інтерв'ю Саакашвілі, Москва поки не збирається вести повноцінний двосторонній діалог з Тбілісі, хоча в Грузії до нього готові. Москва не тільки окупувала 20% території Грузії, але і розгорнула ракети С-300 в Абхазії, відзначив Саакашвілі. Нагадаємо, що ракети були розміщені в Абхазії на початку серпня.

Як тоді відзначали в Міноборони РФ, ЗРК у взаємодії із засобами ППО сухопутних військ покликаний вирішувати завдання з протиповітряної оборони території Абхазії і Південної Осетії. Як пояснювало командування, С-300 перекриває тільки об'єкти на території Абхазії, у тому числі російську військову базу. МЗС Грузії звинуватив Росію у відмові виконувати умови про незастосування сили, укладену в результаті п'ятиденної війни навколо Південної Осетії.

Наприкінці серпня офіційний Тбілісі заявляв про свої підозри, що Росія розмістила ракетні комплекси С-300 ще і в Південній Осетії. Російська сторона відкинула подібні звинувачення.

Читайте також:

Гаазький суд береться за позов Грузії до Росії

Бурджанадзе: Путін чесно попереджав Саакашвілі, що буде війна

Грузія звинуватила Росію у порушенні угоди про припинення вогню

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: