Саакашвілі дали 10 днів для призначення референдуму щодо виборів президента

Грузинська опозиція вимагає, щоб в десятиденний термін був призначений референдум про проведення дострокових президентських виборів.

Колишній представник Грузії в ООН Іраклій Аласанія, який в кінці 2008 року перейшов в опозицію до президента Михайла Саакашвілі, висунув вимоги грузинській владі. Як повідомляє Civil Georgia, він вимагає, щоб в десятиденний термін був призначений референдум про проведення дострокових президентських виборів.

Заява була зроблена на презентації опозиційного альянсу, в який поряд з Аласанією і його соратниками увійшли Республіканська партія Грузії і "Нові праві". В разі дострокових виборів, як повідомив лідер республіканців Давид Усупашвілі, кандидатом від альянсу буде висунутий Аласанія.

Колишній представник Грузії в ООН заявив, що після закінчення названого терміну він "діятиме на користь Грузії". Політик не повідомив про конкретні плани, хоча і відзначив, що провокувати революцію в країні він не має наміру.

Аласанія також повідомив, що проводить консультації з іншими політичними силами, які розділяють його принципи і цілі.

Нагадаємо, що Іраклій Аласанія, який вважається одним з найпопулярніших політиків Грузії, подав у відставку на початку грудня 2008 року. Він виступив з критикою на адресу Саакашвілі, поклавши на нього провину за втягування країни у війну з Росією. З аналогічними звинуваченнями виступили і деякі інші грузинські політики, що  в недавньому минулому займали високі посади (зокрема, екс-спікер парламенту Ніно Бурджанадзе). Як і Аласанія, вони зажадали дострокових виборів президента і парламенту.

 Президентські і парламентські вибори минули в Грузії в 2008 році. За їх результатами, при владі залишилися президент Михайло Саакашвілі і його партія "Єдиний національний рух". Згодом Саакашвілі неодноразово відкидав вимоги опозиції влаштувати нові вибори, він заявляв, що в умовах економічної кризи міняти владу в країні недоцільно.

Читайте також:

МЗС Грузії: Росія продовжує окупацію територій Грузії

Грузія запропонувала НАТО небо та солдат

НАТО обіцяє розширюватися так, щоб не злити Росію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: