Саакашвілі дав слово не воювати з Росією

Михайло Саакашвілі дав слово не починати війну з Росією, навіть якщо вона відмовиться від виведення окупаційних військ.

Грузія не стане використовувати силовий варіант вирішення конфліктів, зокрема у відносинах із Росією. Про це 23 листопада заявив президент Грузії Михайло Саакашвілі, виступаючи на сесії Європарламенту в Страсбурзі.

Президент Грузії також звернувся до керівництва Російської Федерації із закликом розпочати політичні переговори.

"Ми зацікавлені в початку серйозних переговорів з російським керівництвом ... Грузія виступає з односторонньою ініціативою ніколи не використовувати силу для відновлення своєї територіальної цілісності, незважаючи на те, що в даний час майже п'ята частина країни окупована російськими військами", - сказав Михайло Саакашвілі.

За його словами, якщо навіть Російська Федерація відмовиться від виведення окупаційних військ, якщо її окупаційні загони подвоять порушення прав людини, Грузія залишить за собою лише право на оборону в разі нападу на ті 80% території, яку контролює уряд Грузії.

Раніше в інтерв'ю французькім ЗМІ президент Грузії заявив про намір "простягнути руку" Росії.

За словами Саакашвілі, намір відмовитися від застосування сили у разі нападу на Грузію далася грузинському керівництву непросто.

"Це - спірна ініціатива, тому що будь-яка країна має право і зобов'язана боротися, у тому числі й з допомогою армії, щоб захищати свій суверенітет", - сказав Саакашвілі.

Як приклад він навів радянське вторгнення в Афганістан.

"Афганістан вигнав радянських окупантів, - сказав він, - але країна була зруйнована, а її проблеми залишилися. Грузія повинна стати країною європейською та сучасною. Не можна, щоб у нас скінчилося тим же, чим в Афганістані та Чечні".

Проблеми з Росією Михайло Саакашвілі бачить у тому, що, на його думку, "Грузія була полем бою в конфронтації Росії з Заходом, США і НАТО. Це для них (Росії) було способом продовження холодної війни", - сказав він.

За словами Саакашвілі, у Тбілісі зробили все можливе, щоб почати прямий діалог з російською стороною.

Читайте також:

Саакашвілі готовий почати переговори з Росією "без попередніх умов"

Легендарний радянський розвідник передрік розпад США

Росія уже не хоче Крим, а планує імперію зі столицею в Києві

Черномирдін: Захід робив усе, щоб українці воювали з росіянами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: