Саакашвілі готовий почати переговори з Росією "без попередніх умов"

Саакашвілі заявив, що готовий до переговорів з Росією "без будь-яких попередніх умов", "на будь-якому рівні і в будь-якому місці".

Президент Грузії Михайло Саакашвілі 24 листопада на засіданні Європейського парламенту збирається оголосити про готовність почати переговори з Росією з питання "розв'язання кризи, викликаної війною 2008р. в Південній Осетії і Абхазії".

Про це грузинський лідер повідомив в інтерв'ю французьким ЗМІ. Саакашвілі підкреслив, що готовий до переговорів "без будь-яких попередніх умов", "на будь-якому рівні і в будь-якому місці".

Саакашвілі зазначив, що Тбілісі продовжить боротьбу за Південну Осетію і Абхазію, які вважає своєю територією, але збирається домагатися їхнього повернення під свій контроль без використання військової сили.

Він підкреслив, що Москва як і раніше відмовляється визнавати нинішній режим в Грузії, і щоразу, коли грузинська влада пропонує почати діалог, російський уряд відмовляє їм "в грубій формі".

Проте Саакашвілі зазначив, що в середовищі російської еліти думки про Грузію почали змінюватися на краще. "Все більше людей, серед яких колишні вищі посадові особи у РФ, позитивно відгукуються про грузинські економічні реформи, боротьбі з корупцією в країні і реформу МВС. Вони відзначають, що грузинський приклад підштовхнув російську владу до аналогічних дій", - сказав Саакашвілі. Він зазначив, що Грузії "необхідно використовувати ці зміни".

Грузія втратила контроль над Абхазією і Південною Осетією в 1995р. У серпні 2008р. Тбілісі спробував повернути собі Цхінвалі за допомогою великомасштабної військової операції. Однак у конфлікт втрутилася Росія. Це змусило грузинську армію покинути Південну Осетію. Після цього Москва офіційно визнала Абхазію і Південну Осетію незалежними республіками. Одночасно пішов розрив дипвідносин між Грузією і Росією.

Читайте також:

 Саакашвілі переписав конституцію, щоб стати "грузинським Путіним"

Україна за Януковича озброюватиме Грузію так само, як за Ющенка

Саакашвілі компенсує жителям прикордонних сіл "мерзенність росіян"

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: