Саакашвілі: грузинська війна почалася в Україні

Президент Грузії заявив, що напад на його країну підготували за шість днів до подій у Цхінвалі.

Грузинсько-російський збройний конфлікт почався з території України, хоча Віктор Ющенко намагався його не допустити.

Сааакашвілі-Ющенко
УНІАН
Михайло Саакашвілі вважає, що проти нього почали воювати з української території
Таку заяву на прес-конференції в Ризі зробив президент Грузії Михайло Саакашвілі.

Він вважає початком конфлікту вихід флоту Росії з Севастополя до берегів Грузії, який стався за шість днів до перших пострілів на адміністративному кордоні з Південною Осетією.

"Ті, хто хоче знати, як почалися військові дії, повинні знати, що Чорноморський флот вийшов з України до берегів Грузії щонайменше за шість днів до початку ширших військових дій. Вони ж не їхали на екскурсію?! Люди просто не хочуть цього знати. Чорноморський флот прийшов у повному озброєнні до грузинських берегів. Президент України намагався їх зупинити своїм указом, але вони його зігнорували", - сказав Саакашвілі.

В той же час, він зазначив, що Україна дуже добре підтримувала Грузію під час конфлікту. "Багато звичайних людей вивісили грузинські прапори. Сотні тисяч грузинських прапорів були продані в Києві, у Львові, в багатьох інших містах лише протягом кількох днів. І це показує настрій українського суспільства". Ніколи не думав, що це може статися", - зазначив грузинський президент.

Крім того, Саакашвілі вважає, що Росія втратила симпатії своїх сусідів, серед яких Україна. "Теперішня Росія, якою керує нинішня її еліта, здається, ніби навмисно втратила всю свою привабливість, яку вона могла б демонструвати через свою культуру. І це сталося не лише в Грузії. Це сталося і в Україні. Я вчився в університеті в Києві, і ніколи не думав, що це може статися. Але такою тепер є реальність, яку створили цілком конкретні люди цілком конкретною політикою", - додав Саакашвілі.

Нагадаємо, російсько-грузинський збройний конфлікт почався 8 серпня цього року. У бойових діях брали участь кораблі Чорноморського флоту РФ, що дислокуються у Севастополі. Це викликало серйозні заперечення в офіційної України.

Одним із наслідків війни стало проголошення незалежності від Грузії Південною Осетією і Абхазією. Наприкінці серпня незалежність двох республік визнала Росія.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: