Саакашвілі назвав перехід своїх соратників в опозицію доказом демократії

Саакашвілі заявив, що Грузія є істинно демократичною державою.

Президент Грузії Михайло Саакашвілі в п'ятницю відповів в прямому телеефірі на питання громадян Грузії, в яких змалював вельми веселу картину, що Грузія є істинно демократичною державою, про що свідчить навіть перехід багатьох його колишніх соратників в опозицію. Від економічної кризи Грузія постраждала менше, ніж інші країни, хоча боротьбу з кризою і безробіттям президент назвав пріоритетною для свого уряду на даний момент. Росії ж Саакашвілі як і раніше не довіряє і вітає контакти з нею тільки на рівні "народної дипломатії".

"У нас демократія і свобода. І не дивлячись на те, що багато опозиціонерів кричать, що їм не дають висловитися по телебаченню, це не так. Ми демократична держава", - цитує агентство "Інтерфакс" голову держави.

За його словами, в тому, що його колишні соратники, які обіймали високі посади, стали йти в опозицію, немає нічого страшного. "Якби такого не було, то Грузія не була б нормальною країною", - сказав він.

На його думку, той факт, що в опозицію пішли такі люди як екс-прем'єр Зураб Ногаїделі, екс-спікер парламенту Ніно Бурджанадзе, екс-міністр закордонних справ Саломе Зурабішвілі, колишній постпред Грузії в ООН Іраклій Аласанія і багато інших - не говорить про те, що правляча команда слабка.

"У нас міцна правляча команда. Ніхто не зможе запідозрити нас в корупції. І, на відміну від опозиції, де ми часто бачимо кланові зв'язки, в уряді такого немає", - відзначив Саакашвілі.

Він проте не забув нагадати новоявлених опозиціонерів, вказавши на те, що "ніхто з них із власної волі з посади не йшов, і всі вони були зняті.

"Низка високопоставлених держдіячів пішла в опозицію після того, як були звільнені із займаних посад, або після того, як закінчився термін їхніх повноважень", - зазначив Саакашвілі. Про те після звільнення одразу почали критикувати владу.

Він відзначив, що "замість того, щоб займатися бізнесом, Ногаїделі вирішив піти в опозицію, а Бурджанадзе стала опозиціонером замість того, щоб писати мемуари,  - це їхнє право", - зазначив Саакашвілі.

Ногаїделі був прем'єр-міністром з лютого 2005 до листопада 2007 року, в грудні 2008 року створив опозиційну партію "Справедлива Грузія". Бурджанадзе обіймала посаду голови парламенту Грузії з листопада 2001-го по травень 2008 року. У листопаді створила опозиційну партію "Демократичний рух - Єдина Грузія". Аласанія в грудні 2008 року пішов з посади постпреда Грузії в ООН і заявив про перехід в опозицію.

Саакашвілі запевнив, що світова економічна криза зачепила Грузію не так сильно, як інші держави.

"По Грузії криза вдарила порівняно мінімально. У нас втрачаються робочі місця, зупиняються підприємства, серйозні проблеми з експортом, кредитними ресурсами, але головне, що банківська система збережена, вона стабільна і розвивається", - відзначив він.

За словами президента, останні місяць-півтора грузинська валюта, на відміну від валют інших країн, "стабільна і стійка", також як і бюджет, внаслідок чого "навіть під час війни як зарплати, так і пенсії видавалися вчасно".

Кажучи про перспективи виходу країни з кризи, Саакашвілі відзначив важливість міжнародної допомоги донорів, завдяки якій протягом останніх декількох тижнів банки вже отримали додаткові кредитні ресурси в розмірі близько 300 млн. доларів.

"Частина міжнародної фінансової допомоги увійшла і в розроблений урядом пакет економічного стимулювання в обсязі 2,2 млрд. ларі (1,1 млрд. доларів). Ці засоби підуть на будівництво доріг, зрошувальних систем, шкіл, лікарень, розвиток сільського господарства, що дозволить створити нові робочі місця", - заявив Саакашвілі.

Він також запевнив, що не балотуватиметься на новий президентський термін, але і не має наміру достроково йти у відставку.

"Дехто з політиків вважає, що якщо я один раз достроково пішов у відставку (кінець листопада 2007 року), то і тепер піду достроково, але це помилкова думка. Я не збираюся достроково покидати свою посаду", - сказав він.

Відповідно до Конституції Грузії, один і той же громадянин країни не може більше двох разів займати посаду президента. Саакашвілі вперше був обраний на цю посаду в січні 2004 року строком на 5 років, в листопаді 2007 року він достроково пішов у відставку, а в січні 2008 року був знову обраний президентом. Термін його повноважень закінчується в 2013 році.

Саакашвілі також відзначив, що "немає жодної необхідності в проведенні дострокових виборів президента і парламенту". За його словами, дострокові вибори, на чому наполягає опозиція, негативно позначилися б на ситуації в країні.

Читайте також:

Саакашвілі залишили у спокої до весни

Грузія і Росія ведуть таємні переговори

Росія заблокувала роботу ОБСЄ в Грузії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: