Саакашвілі: французький корабель допоможе Росії у захопленні інших країн

Саакашвілі виступив проти продажу Росії вертольотоносця Франції і назвав це хабарем за лояльність у повному дотримані умов перемир'я з Грузією.

Президент Грузії Михайло Саакашвілі засудив намір Франції продати Росії вертольотоносець "Містраль", повідомляє The Wall Street Journal.

Він заявив, що угода є незвичайною і ризикованою і може бути своєрідною винагородою з боку Росії за те, що Франція не примушує її повністю дотримуватися умови перемир'я з Грузією. Нагадаємо, за участю президента Франції Ніколя Саркозі йшли мирні переговори між Москвою і Тбілісі в ході війни в Південній Осетії.

Перебуваючи в Лондоні, грузинський президент заявив, що якщо Володимир Путін отримує танки, кораблі, ракети, то положення стає дуже ризикованим. За словами Саакашвілі, у нього був неформальний обмін думками з Парижем з приводу продажу вертольотоносця, однак офіційний протест Грузія заявляти не стала.

Саакашвілі пообіцяв обговорити питання про продаж "Містраля" із Саркозі. Президент Грузії заявив, що "за допомогою вертольотоносця Росія зможе за кілька годин захопити будь-яку країну Чорноморського регіону у Східній Європі".

Також Саакашвілі засудив російські плани з придбання французької бронетехніки; на його думку, машини можуть бути використані для вторгнення в сусідні держави. Фірма Panhard General Defense, проте, заявила, що переговори знаходяться на ранній стадії. Крім того, за заявою представників компанії, техніка використовується зазвичай у миротворчих заходах і не зможе збільшити наступальний потенціал Росії.

Раніше, однак, НУО, яке займається технічним оснащенням підрозділів МВС РФ, заявив, що відомство не має наміру купувати французькі легкі бронеавтомобілі.

На початку лютого уряд Франції схвалив операцію з продажу Росії десантного вертольотоносця. Крім того, Франція отримала запит на продаж ліцензій на будівництво ще трьох кораблів класу "Містраль" на російських верфях. Тим не менше, Росія остаточне рішення про покупку вертольотоносця поки не прийняла.

Читайте також:

Саакашвілі попередив Захід про наслідки повернення Грузії до сфери впливу РФ

Росія побудує в Абхазії військову базу

Грузія вимагає у Росії 40 мільярдів доларів за Абхазію і Південну Осетію

Росія і Південна Осетія домовилися про безвізовий режим

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: