Саакашвілі назвав візит Мєдвєдєва до Цхінвалі "аморальним"

Президент "маленької Грузії" вважає ганебним те, що глава "великої Росії" потайки прокрався на її територію, коли "господаря" не було вдома.

Президент Грузії Михайло Саакашвілі охарактеризував візит російського президента Дмитра Мєдвєдєва до Цхінвалі як "найганебніший і найаморальніший прецедент" в історії російської дипломатії.

"Це ганебно тому, що коли лідер маленької Грузії не знаходиться в своїй державі і приймає рішення по глобальні питання з іншими лідерами світу, президент такої великої Росії потайки прокрався в один з регіонів Грузії, і поряд з ним знаходиться вбивця і корумпована особа", - заявив Саакашвілі, під "вбивцею" маючи на увазі президента невизнаною світовою спільнотою республіки Едуарда Кокойти.

На думку Саакашвілі, візит Мєдвєдєва в Цхинвалі є і своєрідною відповіддю на підписання в Анкарі міжурядової угоди за проектом Nabucco. Напередодні, виступаючи в Анкарі, Саакашвілі заявив, що політика Росії і торішня війна на Кавказі прискорили укладення міжурядової угоди з газопроводу Nabucco. У проекті, який передбачає транспортування природного газу Каспія до Європи в обхід Росії, Грузія бере участь як країна-транзитер.

Візит Мєдвєдєва до Південної Осетії провокативним назвав і держміністр з питань реінтеграції Грузії Темур Якобашвілі, він також пов'язав його з підписанням угоди по Nabucco.

В свою чергу, прес-секретар президента РФ Наталія Тімакова з цього приводу закликала "не розглядати цей візит як відповідь на що-небудь".

"Коли планувалася ця поїздка, ми навіть не знали, що цього дня відбудеться підписання угоди. Головною метою візиту було показати, що рішення, прийняті Росією відносно Абхазії і Південної Осетії, незмінні", - повідомила вона.

Угода щодо Nabucco була підписана 13 липня Туреччиною, Австрією, Угорщиною, Болгарією та Румунією. Німеччина, що також бере участь в реалізації проекту, підпис під угодою не ставила, оскільки не є транзитною країною.

Нагадаємо, що в 13 липня Дмитро Мєдвєдєв несподівано прибув до Цхинвалі. Візит президента РФ готувався в атмосфері строгої секретності. Вранці він прибув літаком на військовий аеродром Моздоку і звідти вилетів вертольотом до Цхінвалі. Президент Південної Осетії Едуард Кокойти, нібито, дізнався про візит Мєдвєдєва менше ніж за годину до його прибуття.

Читайте також:

Мєдвєдєв прилетів у Південну Осетію. Тбілісі заявляє про провокацію

"Божевільний" Саакашвілі носить голубий годинник з кроликами

Грузинський офіцер-втікач: Саакашвілі готує нову війну

Росія збила три власні літаки під час війни з Грузією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: