Саакашвілі не шкодує про напад на Південну Осетію

Грузинський президент фактично спростував висновки комісії ЄС про напад грузинських військ на Цхінвалі, повідомивши, що в місті на той момент були лише російські військові.

Президент Грузії Михайло Саакашвілі заявив, що столиця Південної Осетії Цхінвалі в серпні 2008 року була "військовим табором" та її штурм, з якого почався військовий конфлікт з Росією, був виправданий.

Слова грузинського президента у неявній формі суперечать висновкам міжнародної комісії на чолі зі швейцарським дипломатом Хайді Тальявіні, створеної Євросоюзом для розслідування обставин конфлікту.

Саакашвілі також дав зрозуміти, що не бачить необхідності в міжнародному розслідуванні злочинів, які моюливо були скоєні грузинською армію в Південній Осетії, підкресливши, що всі необхідні розгляди вже проведені самою Грузією.

"Це не повинно виглядати так, ніби було маленьке безпорадне містечко Цхінвалі, як це описує Росія, а ми прийшли ні з того ні з сього, вночі, і жорстоко напали на спляче місто. Населення було евакуйоване заздалегідь, до початку повномасштабного вторгнення, тому що мирні жителі стали б перешкодою для військ, котрі наступали вузькою дорогою", - сказав грузинський президент.

"Місто було перетворено на військовий табір. У ньому вже перебували російські війська, що вторглися, і вони обстрілювали наші позиції", - додав він.

За його словами, Цхінвалі було майже порожнє, грузинська армія атакувала тільки військові цілі, і неправда, що вона застосовувала силу непропорційно.

"Мені шкода, що ми не змогли застосувати проти них непропорційну силу. Але у нас немає непропорційною сили, у нас і пропорційної сили немає. Наші сили були незрівнянно малі", - сказав він.

Нагадаємо, комісія ЄС з причин російсько-грузинської війни зазначила, що в нагнітанні напруженості в зоні конфлікту в попередні місяці винна як Грузія, так і Росія, а російська військова реакція на події в Цхінвалі була непропорційною.

Читайте також:

Грузія обрала Україну посередником на переговорах з Росією

Грузія та Південна Осетія звинуватили одна одну в нічних обстрілах

ЄС: війну почала Грузія після провокацій Росії

Грузія хоче позбавити Росію права голосу в ПАРЄ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: