Саакашвілі образив негрів, порівнявши їх з грузинськими митниками

Президент Грузії розкритикував роботу грузинських митників і навіть не помітив, як зачепив при цьому цілу расу, по ходу оголосивши всіх чорношкірих дикунами.

Адміністрації президента Грузії довелося виправдовуватися за необдумані висловлювання глави держави, які образили негрів. Напередодні на зустрічі з керівництвом міністерства фінансів Михайло Саакашвілі розкритикував роботу грузинських митників і навіть не помітив, як зачепив при цьому цілу расу, по ходу оголосивши всіх чорношкірих дикунами.

На його думку, працівники митниці "із зайвим завзяттям" доглядають багаж іноземних туристів і грузинських громадян. Говорячи про це, президент не соромився у висловах.

"Коли ви їздите в Європу, вас або ваш багаж хто-небудь обшукує? Тоді ми що - негри, або чому себе ведемо як дикуни?" - Поставив питання чиновникам Саакашвілі. За його словами, "поки подібні пітекантропи будуть працювати на митниці Грузії, країна не буде розвиватися". З приводу "пітекантропів" варто відзначити, що раніше Саакашвілі офіційно заявляв, що первісні люди мільйон років тому прийшли в Європу з Африки через Грузію.

Критикуючи роботу митниці, президент також заявив: "Ось хто ганьбить республіку ... не хотів використовувати цю вірменську приказку, але це так", - заявив Михайло Саакашвілі використавши фразу з відомого фільму "Міміно ".

Висловлювання президента про "негрів" викликало жваву реакцію у суспільстві та ЗМІ, через що адміністрації президента і довелося віддуватися. Відомство спробувало згладити слова президента.

У поширеному на президентському сайті повідомленні сказано, що слова Саакашвілі "ніякого відношення не мають до якої-небудь раси і вони не були використані в контексті расової дискримінації".

"Прес-служба президента жалкує, що використаному Михайлом Саакашвілі грузинському висловом, яке, як правило не згадується у расовому контексті, деякі ЗМІ свідомо надали неправильну інтерпретацію і расову конотацію", - йдеться в поясненні прес-служби президента.

Тим часом Georgia Times порівняла Саакашвілі з Остапом Бендером - літературним персонажем відомого твору Іллі Ільфа і Євгена Петрова "Дванадцять стільців", відзначаючи, що президента явно "понесло".

"Здається, скоро кожному, хто хоче почути думки Саакашвілі, потрібно буде видати міелофон, щоб зрозуміти, який насправді сенс ховає за своїми словами грузинський президент. Інакше створюється враження, що він і сам не розуміє, про що говорить", - пише грузинське видання.

Нагадаємо, що міелофон - пристрій для читання думок з твору російського фантаста Кіра Буличева, що отримало популярність на теренах СРСР завдяки фільму "Гостя з Майбутнього".

На думку експерта з енергетичних питань Гії Хухашвілі, президент Грузії "часто кидає на вітер слова, про сенс яких навіть не думає". Про це експерт заявив у зв'язку з висловлюванням Саакашвілі про те, що "Грузія і Азербайджан мають встановити конфедеративні стосунки, оскільки їх відносини більше ніж міждержавні". Це висловлювання вже стало приводом для полеміки серед грузинських політиків та експертів.

Читайте також:

Саакашвілі закликав військових готуватися до "тотальної оборони"

Міністр економіки Грузії оскандалилася через фотографію в стриптиз-клубі

Саакашвілі відкинув дострокові вибори перед прийняттям нової конституції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: