Саакашвілі переписав конституцію, щоб стати "грузинським Путіним"

Президент Грузії вніс поправки до конституції заради власного політичного майбутнього.

Президент Грузії Михайло Саакашвілі підписав нову редакцію Конституції країни, згідно з якою основним центром прийняття рішень тепер стане уряд Грузії.

За словами грузинської опозиції, ці поправки Саакашвілі прийняв заради власного політичного майбутнього. Якщо в разі поразки на президентських виборах, які відбудуться у Грузії за 3 роки, Саакашвілі зможе очолити уряд і стати "грузинським Путіним".

"Президент не має наміру йти з політики та керуватиме країною, пересівши у крісло прем'єр-міністра", - підкреслили в опозиції.

Відповідно до нової редакції Конституції, посилена роль парламенту і скорочені повноваження президента, який не матиме права розпускати парламент.

Стосовно інших змін: президент призначає прем'єр-міністра після того, як його разом з міністрами затвердить парламент, а кандидатуру прем'єра запропонує та партія, яка має до парламенту найбільшу кількість місць; президент не буде мати право на відправлення у відставку уряду і на підбір та звільнення силових міністрів.

Нова Конституція також підсилює функції прем'єр-міністра, який має право впливати на ті чи інші законодавчі рішення, однак розпускати парламент не має права. Грузинські депутати затвердили ці поправки ще в жовтні, тепер нову редакцію підписав і президент країни.

Як повідомлялося раніше, 15 жовтня парламент Грузії прийняв у третьому, остаточному читанні, поправки до конституції країни.

За них проголосували 112 депутатів (із 150). Більшість місць в парламенті, нагадаємо, мають представники партії "Єдиний національний рух", лідером якої є президент Грузії Михайло Саакашвілі.

Поправки, які розроблялися майже півтора року, передбачають перерозподіл влади від президента до прем'єра. Уряд стає вищим органом виконавчої влади, відповідальним за внутрішню і зовнішню політику країни. Глава уряду, зокрема, отримує право призначати і звільняти міністрів силового блоку, а також голів регіональних адміністрацій (за чинною конституцією, це є правом президента).

Читайте також:

Офіцер ФСБ пожалівся Саакашвілі на Мєдвєдєва

Грузини назвали Саакашвілі найбагатшим політиком

Саакашвілі оголився перед журналістами

Парламент Грузії прийняв нову конституцію, яка обмежила владу Саакашвілі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: