Саакашвілі піде слідами Путіна

Після закінчення президентських повноважень Михайла Саакашвілі він зможе зайняти пост прем'єра і зберегти за собою всі важелі влади на необмежений час.

Парламент Грузії приступив до розгляду проекту нової конституції країни, що перетворює її з президентської республіки в парламентську. Після закінчення в 2013 році президентських повноважень Михайла Саакашвілі він зможе зайняти пост прем'єра і зберегти за собою всі важелі влади на необмежений час.

Про це пише "Коммерсант Украина" у статті "Михаил Саакашвили будет править вечно".

Нова редакція основного закону Грузії була затверджена 21 липня конституційною комісією. За законом розгляду поправок в парламенті має передувати їх всенародне обговорення протягом, як мінімум, місяця.

Опозиціонери називають грою спробу правлячої партії змінити конституцію таким чином, щоб в 2013 році, коли закінчується другий, і останній, термін повноважень президента Михайла Саакашвілі, він зміг зайняти пост прем'єра, зберігши за собою основні важелі влади.

"Відповідно до нової моделі поділу влади президент відступає на другий чи навіть третій план, а на перший виходить парламент і сформований ним уряд", - пояснив голова конституційної комісії Автанділ Деметрашвілі.

"Причому президент не має права втручатися у формування уряду і включається в цей процес тільки у разі інституційної кризи, наприклад, коли парламент не здатний сформувати кабінет міністрів ", - додав він.

Незважаючи на те що венеціанська комісія при Раді Європи схвалила нову редакцію конституції Грузії, оскільки посилення ролі парламенту відповідає європейській традиції, грузинська опозиція називає документ "оформленням диктатури Саакашвілі".

"У нас немає ні найменших сумнівів, що вся ця метушня навколо нової конституції є не що інше, як узурпація влади Саакашвілі і його оточення", - заявив лідер Партії народу Коба Давіташвілі.

Радикальна ж частина опозиції має намір активно перешкоджати втіленню в життя цих планів. Екс-спікер парламенту Ніно Бурджанадзе заявила, що її демократичний рух "Єдина Грузія" проведе восени масові акції протесту і "не допустить змін конституції".

Сам Михайло Саакашвілі відкидає всі звинувачення опозиції в тому, що він "пішов по шляху Путіна".

"На папері прем'єр Путін має значно менше повноважень, ніж президент, але на ділі всі важелі - в його руках. Він не міняв конституцію, а віддав перевагу неформальну владу конституційної", - заявив він.

Джерело в парламенті повідомило, що голосування за поправки до конституції швидше за все відбудеться в кінці жовтня або початку листопада. Для затвердження нової редакції необхідно, щоб за неї проголосували 100 з 150 депутатів, правляча ж партія контролює в парламенті близько 130.

Читайте також:

Саакашвілі більше не буде балотуватися в президенти

Саакашвілі освоїв професію льотчика малої авіації

Саакашвілі натякнув, що наступним президентом Грузії може стати росіянин

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: