У грузинський армії зростає невдоволення режимом Саакашвілі

27 серпня Саакашвілі на засіданні Радбеза країни призначив 29-річного Бачо Ахалая новим міністром оборони замість Давида Сихарулідзе.

У грузинській армії посилюється незадоволеність нинішньою владою. Про це 31 серпня заявив колишній глава грузинської держбезпеки Іраклій Батіашвілі.

"Після торішньої серпневої війни військові не приховували серйозної незадоволеності, - відзначив він. - Президент Михайло Саакашвілі зараз хоче страхом і терором встановити контроль над армією". Саме для цього, вважає Батіашвілі, президент призначив міністром оборони Бачо Ахалая, який в суспільстві асоціюється з жорстокістю при недавньому перебуванні головою департаменту виконання покарань міністерства юстиції.

Саакашвілі цим призначенням "плюнув в обличчя всьому суспільству", сказав Іраклій Батіашвілі. За його прогнозом, таке призначення лише "викличе додаткову незадоволеність в армії", оскільки новий міністр не має "авторитету і компетенції".

27 серпня Саакашвілі на засіданні Радбеза країни призначив 29-річного Ахалая новим міністром оборони замість Давида Сихарулідзе. Це призначення викликало хвилю незадоволеності, оскільки Ахалая звинувачують в причетності до діяльності "ескадронів смерті" - спецпідрозділів, що використалися, за твердженням опозиції, для розправ з противниками Саакашвілі.

Тим часом чутки про зміну глави Міноборони в грузинських ЗМІ ходили останні декілька місяців. Інтелігентний психіатр Давид Сихарулідзе не дуже-то вписувався ні у військове оточення, ні в саму структуру міністерства. Відразу після призначення журналісти писали, що Давид Сихарулідзе не зможе ужитися із замом Бачо Ахалая. На думку грузинських експертів, свого часу Давид Сихарулідзе був призначений на цю посаду лише тому, що він був прийнятною фігурою як для суспільства, так і Заходу. Хоча із самого початку оборонне відомство управлялося його заступником Ахалая. Отже кадрові перестановки були неминучі.

Прискорила процес скандальна історія, в яку попав Сихарулідзе. У інтерв'ю з американською журналісткою він висловив припущення, що грузинські військові, підготовлені інструкторами із США для проходження служби в Афганістані, можуть брати участь в новому конфлікті з Росією. Пізніше міністерство оборони Грузії відмовилося від цієї заяви, але відставка не змусила себе довго чекати.

Незадоволеність призначенням Ахалаї на пост глави Міноборони висловила радикальна опозиція Грузії. Вона вважає, що це призначення - "початок знищення грузинської армії". Опозиціонери упевнені, що "жорстка рука" Ахалая потрібна Саакашвілі для розправи з інакодумцями. Опозиційна партія "Дорогу Грузії" вже розповсюдила спеціальна заява. У нім вказано, що знищення грузинської армії є одним з головних злочинів влади, що діє, і призначенням міністром оборони Бачо Ахалая керівництво країни ставить останню крапку в приниженні і образі грузинської армії.

Нагадаємо, генеральний штаб військових сил Росії припускає, що Грузія готується до нової військової агресії.

Як заявив заступник начальника Генштабу Росії Анатолій Ноговіцин, зарубіжні країни продовжують допомагати відновлювати бойову потужність грузинської армії фінансуванням і постачаннями до Грузії різних видів озброєнь.

Читайте також:

Росія заявляє, що Грузія збирає сили для нової війни

Грузія оприлюднить секретні документи війни у Південній Осетії

Грузія вимагає, щоб Україна не припиняла її озброювати

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: