Саакашвілі присвоїв Маккейну звання національного героя Грузії

Крім ордена, президент Грузії вручив Маккейну, ветеранові в'єтнамської війни, символічний подарунок.

Президент Грузії Михайло Саакашвілі в понеділок, 11 січня, присвоїв звання Національного героя і вручив відповідний орден колишньому кандидатові на пост президента США, сенатору-республіканцю Джону Маккейну.

Орден Національного героя Грузії був присуджений "за героїчні дії на благо Грузії". Церемонія нагородження пройшла в Батумі, де Маккейн і ще два сенатора-республіканця проводять зустрічі з представниками керівництва і політичних партій Грузії.

"Те, що частина Грузії сьогодні вільна - це заслуга друзів. Саме ідея свободи зупинила танки (російські війська) в Грузії", - заявив Саакашвілі, нагадавши про роль, яку грав Маккейн у зв'язку з п'ятиденною війною 2008 року, підтримуючи Грузію. Крім ордена, президент Грузії вручив Маккейну, ветеранові в'єтнамської війни, символічний подарунок - пістолет американського льотчика.

У відповідь сенатор Маккейн заявив, що звання Національного героя Грузії - "найзначніша нагорода" з усіх, які він отримував.

"Для мене велика честь захищати незалежність Грузії... Це вираження тієї великої дружби, яка існує між нами, і партнерства і солідарності між двома націями ... Ця нагорода для націй, які разом борються проти спільних перешкод ... і мають ідентичні цінності і цілі - це свобода, справедливість, захист прав людини ... Ми дружимо, щоб зберегти і захищати ці цінності", - сказав Маккейн.

Маккейн напередодні прибув до Грузії разом з сенаторами Джоном Барасо і Джоном Туном. У понеділок він проводить ряд зустрічей у містах Батумі та Зугдіді. З ранку в Батумі відбулася зустріч сенаторів з лідерами опозиції. З Аджарії представники Сенату вилетять в Зугдіді на зустріч з головою місії спостереження ЄС Хансйорг Хабер і вимушено переміщеними особами.

МЗС Грузії розцінив візит Маккейна як вираження підтримки суверенітету і незалежності країни.

Нагадаємо, після п'ятиденної війни в серпні 2008 року Маккейн у зв'язку з рішенням РФ про визнання незалежності Абхазії і Південної Осетії звинуватив Москву в "фактичній анексії" і в порушенні міжнародного права.

Читайте також:

Грузія домовилася з ЄС про спрощення візового режиму

Грузія і США розпочали спільні військові навчання

Главою адміністрації Саакашвілі став його охоронець

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: