Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Саакашвілі просить Зеленського повернути йому громадянство України

Документи до АП подав адвокат екс-президента Грузії.

Колишній президент Грузії і екс-голова Одеської облдержадміністрації Міхеіл Саакашвілі хоче повернути собі громадянство України, яке йому надав і забрав тодішній президент Петро Порошенко.

Лист Саакашвілі з проханням повернути йому громадянство України до Адміністрації президента подав його адвокат Руслан Чорнолуцький, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Всі юристи стверджують, що позбавлення мене українського громадянства незаконне, так як за Конституцією України не можна позбавити громадянства громадянина України, а за міжнародним правом не можна залишати людину взагалі без громадянства", - говориться в листі Саакашвілі.

Екс-президент Грузії зазначає, що йому не потрібні "жодні посади і преференції". Саакашвілі додав, якщо у Зеленського навіть є якісь сумніви щодо доцільності повернення йому громадянства України, президент може дати розпорядження голові Державної прикордонної служби про те, що Саакашвілі має право в'їхати до України, щоб самому захистити свої права в суді.

До листа додається також фактологічна фабула справи стосовно позбавлення Саакашвілі громадянства.

Нагадаємо, в липні 2017 року тодішній президент України Петро Порошенко своїм указом позбавив Саакашвілі українського громадянства, коли той перебував у США.

10 вересня 2017-го Саакашвілі перетнув польсько-український кордон в оточенні своїх прихильників, що супроводжувалося протистоянням з прикордонниками і правоохоронцями. 22 вересня 2017-го Мостиський районний суд Львівської області визнав Саакашвілі винним у незаконному перетині кордону України.

12 лютого 2018 року Саакашвілі був затриманий у ресторані в центрі Києва недалеко від офісу своєї партії "Рух нових сил", після чого доставлений до аеропорту "Бориспіль" і відправлений на літаку до Польщі. У МВС України пояснили, що відповідно до вже ухвалених судових рішень, Саакашвілі перебував на території України незаконно, а тому з "дотриманням усіх юридичних формальностей був повернутий до країни, звідки прибув, порушуючи вітчизняне законодавство".

Нині Саакашвілі проживає в Нідерландах. Там він отримав посвідчення особи з правом на проживання та роботу в Євросоюзі. Дружина Саакашвілі Сандра народилася в Нідерландах, має подвійне громадянство - Нідерландів та Грузії.

ВідеоТбіліській суд заочно засудив Саакашвілі до шести років позбавлення волі

Його визнали винним у справі 13-річної давнини про побиття грузинського депутата Валерія Гелашвілі. Тоді поліцейські зупинили авто чиновника й сильно його побили. У суді Гелашвілі вдалося довести, що саме Михаїл Саакашвілі замовив на нього замах. Нині Саакашвілі разом із родиною живе у Нідерландах. 2014 року він відмовився від грузинського громадянства на користь українського та очолив Одеську облдержадміністрацію.

Тбіліській суд заочно засудив Саакашвілі до шести років позбавлення волі

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції