Саакашвілі: Росія готує переворот у Грузії

Президент Грузії звинувачує "російські сили" у підготовці перевороту в його країні.

Президент Грузії Михаїл Саакашвілі заявляє, що до Абхазії з Росії введені бойова техніка й армійські сили, та стверджує, що у нього є докази цього. 

Саакашвілі вважає, що певні сили в Росії готують переворот в Грузії, передає агентство "Новости-Грузия".
 
"До Абхазії введені декілька десятків одиниць бронетехніки й артилерійські системи. Напередодні туди, в Очамчира, увійшли 200 десантників, які не є частиною миротворчого контингенту. Також введено декілька сотень етнічних чеченців, озброєних до зубів, які перетнули кордон через річку Псоу. Спочатку вони знаходилися в Гагра, а зараз їх привезли в Очамчира", - сказав глава грузинської держави в середу на зустрічі з лікарями в Тбіліському медичному університеті. 

Раніше Саакашвілі вже робив подібну заяву на зустрічі з грузинськими педагогами. 

Головне командування Сухопутних військ Росії назвало ці заяви "безпардонною брехнею, яка повторюється Тбілісі, не дивлячись на факти". Представники абхазького Міноборони назвали ці заяви "інформаційною провокацією". 

Місія ООН зі спостереження в Грузії не підтвердила, що в зоні конфлікту знаходяться російські військові й техніка. 

"Сьогодні ми отримали документальні докази того, що відбувається. Ми працюємо з міжнародним співтовариством, ми запросили сьогодні закордонних послів, щоби поговорити з ними про це. Дуже активно працює наш посол в ООН, щоб усіх ознайомити із ситуацією", - сказав Саакашвілі. За його твердженням, якісь російські сили готують переворот в Грузії.
 
"Я думаю, що в Росії якісь певні урядові сили діють точно за принципом, написаним у підручниках. Спочатку це імітація повстання в сусідній державі, а потім - введення збройного контингенту до цієї країни. Ми це вже проходили в 1921 році. У 1921 році спочатку була спроба узаконити комуністичну партію в Грузії, і тодішній уряд зробив таку поступку. Потім відбулася імітація повстання в Борчало і потім - введення в Тбілісі частин 11-й армії", - розповів президент Грузії. 

За його словами, зараз усе відбувається навпаки. "Спочатку була імітація повстання в Тбілісі, потім введення до Абхазії армії, тому що Абхазія набагато важливіша для Москви. І потім вони знають, що якщо Абхазію відділити від Грузії, то Грузія не зможе існувати як повноцінна незалежна держава", - сказав Саакашвілі. 

"Якщо ви помітите - ми зберігаємо спокій, тому що у нас є ресурси дати на все відповідь. Але я хочу щоб всі розуміли, що небезпека стоїть біля наших дверей, і однією ногою вже вступила до нашого будинку", - заявив президент Грузії.
Він стверджує, що проти Грузії "дуже великі ресурси задіяні в міжнародній співдружності". 

"Але ми усіляким подібним наступам дамо відсіч і захистимо свою країну", - пообіцяв Саакашвілі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: