Саакашвілі: Росія зводить в Абхазії Берлінську стіну

Грузинський президент заявив, що російські окупаційні війська в Абхазії та Південній Осетії не пускають в регіон громадян, які там жили до конфлікту.

Президент Грузії Михайло Саакашвілі заявив, що російські війська, які контролюють територію Абхазії, не пускають в регіон громадян "неправильного етнічного походження".

"Замість них там повинні бути іноземні війська, щоб здійснювати контроль за цією спустошеною територією. Щоб люди не поверталися до своїх домівок. Це Берлінська стіна", - сказав він.

За словами Саакашвілі, в Абхазії залишилося 20% від населення, яке проживало там до конфлікту, менше 100 тисяч людей.

"Туди не пускають не тільки президента, окупаційні війська, але й не пускають будь-яких громадян неправильного етнічного походження. Неправильне етнічне походження - це грузини, українці, греки, естонці, євреї - всі хто там жив, частина росіян, частина абхазів", - пояснив він.

У Південній Осетії, додав грузинський президент, також "практично не залишилося населення".

"Коли в Південну Осетію увійшли війська і оголосили, що вони приїхали звільняти осетин, тоді велика частина осетин, абсолютна більшість, втекли в ті райони Грузії, які контролює уряд Грузії. І це було природно, тому що це була їхня країна, їхній уряд, і вони дивилися на нас як на захисників", - розповів він.

Нагадаємо, у 2010 році Абхазія та Південна Осетія відзначили другу річницю незалежності від Грузії. Самопроголошені республіки за підтримки Москви заявили про свою незалежність після війни між Грузією та Росією у серпні 2008-го. Для "захисту населення" російська влада ввела на їхню територію свої війська. Натомість Тбілісі назвало ці дії "окупацією грузинських територій" і вимагає їх повернення.

Читайте також:

Саакашвілі заявив, що Росія довела Абхазію до абразії

Російські спецслужби дізналися, чим США озброять Саакашвілі

Грузія зняла серіал про "радянських і російських окупантів"

Саакашвілі переписав конституцію, щоб стати "грузинським Путіним"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: