Саакашвілі таємно зустрівся з Лукашенком на ювілеї в Януковича

Грузинські ЗМІ вважають, що під час перебування Михайла Саакашвілі в Україні він таємно зустрічався з Олександром Лукашенком, що свідчить про потепління у стосунках Грузії та Білорусі.

Президенти Грузії Михайло Саакашвілі під час свого приїзду в Україну на ювілей Віктора Януковича зустрівся в Криму з білоруським колегою Олександром Лукашенком.

Два лідери обговорили перспективи розвитку двосторонніх відносин і розширення економічного співробітництва, повідомили джерела в керівництві Грузії.

Саакашвілі та Лукашенко висловилися за необхідність розширення взаємодії двох країн у сферах економіки та культури і "з особливим задоволенням" відзначили поглиблення діалогу на рівні громадських і молодіжних організацій, ділової еліти.

Президенти двох країн висловили надію на те, що і цього року Грузію відвідає велика кількість туристів з Білорусії.

Тим часом офіційні джерела в Києві не підтверджують або відмовляються коментувати інформацію про зустріч президентів. Грузинські дипломати повідомляють, що Михайло Саакашвілі приїжджав до Києва 9 липня, щоб привітати Віктора Януковича з 60-річчям, після чого одразу ж відбув до Грузії. Проте один з українських дипломатів повідомив, що особисто бачив грузинського лідера в одному з готелів Києва 12 липня.

Білорусія і Грузія останнім часом активізували співпрацю в сферах економіки, політики та культури. Між Тбілісі і Мінськом за два роки відбулося кілька обмінів делегаціями за участю членів уряду, бізнесменів і діячів культури.

Відзначимо, що приїзд Саакашвілі в Україну, вочевидь, став несподіванкою для української влади і самого президента України. Як визнавалася заступник голови адміністрації Януковича Ганна Герман, про візит Саакашвілі в адміністрації довідалися "майже випадково". Точно відомо, що Янукович запрошення на урочистості своєму грузинському колезі не відправляв. Як відзначала Герман, незважаючи на незапланованість візиту, виганяти Саакашвілі з Києва ніхто не збирається, тому що "господарі так не чинять".

9 липня посол Грузії в Україні Грігол Катамадзе підтвердив, що метою робочого візиту Саакашвілі є зустріч з Януковичем, інших зустрічей з лідерами інших країн і представниками влади України не планується.

Що стосується Лукашенка, то минулого тижня ЗМІ писали про те, що його висловлювання стосовно Росії схожі на те, що раніше на цю ж тему говорив Саакашвілі.

У ході розмови з єврокомісаром з питань розширення ЄС та європейської політики добросусідства Штефаном Фюле білоруський президент заявив, що Білорусь "не впаде" і "не буде повзати на колінах" ні перед ким - ні перед ЄС, ні перед Росією, ні перед Америкою.

У середині червня саме такий зворот "не повзати в ногах" вжив грузинський лідер, коментуючи відносини Грузії і Росії. Він заявив, що його країна збирається стати успішною, і після цього буде будувати відносини з Росією за типом Сінгапуру і Китаю.

Читайте також:

Саакашвілі приїхав до Києва особисто привітати Януковича

Як Янукович гуляв ювілей

Лукашенко пообіцяв "не повзати на колінах" перед Росією

Лукашенко сподівається, що Грузія повернеться до СНД

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: