Саакашвілі відкрив пам'ятник загиблим у боротьбі за незалежність

На 48-метровій стелі зі скла і металу висічені імена майже 3500 грузин полеглих у боротьбі за незалежність Грузії, у тому числі загиблих в п'ятиденній війні з Росією.

Президент Михайло Саакашвілі відкрив у середу в Тбілісі монумент героям, які полягли в боротьбі за незалежність Грузії. Пам'ятник являє собою 48-метрову стелу зі скла і металу. На його початку висічені імена майже 3500 грузин полеглих в боротьбі за незалежність Грузії: юнкерів, полеглих від рук червоноармійців у 1918 році, керівників повстання в 1924 році проти Радянської влади, а також військовослужбовців, загиблих в п'ятиденній війні з Росією в серпні 2008 року.

Як заявив перед відкриттям монумента його автор, іспанський архітектор Альберто Домінго, ідея монумента і його форма належить президентові Саакашвілі. "Я, як дизайнер переніс цю ідею на аркуш паперу", - заявив Домінго. Відкриваючи монумент, Саакашвілі, одягнений у військову камуфляжну форму, заявив, що досі в Грузії не було жодного пам'ятника "істинним героям". "У цьому списку героїв не тільки грузини, але і абхази, осетини. Всі вони гідні сини Грузії", - заявив грузинський лідер.

За його словами, на меморіалі ще багато вільних місць і він бажав би, щоб ні одне нове ім'я на цих місцях не з'являлося. Саакашвілі нагородив орденами Честі архітектора Домінго і кількох будівельників, які будували меморіал. За даними Тбілісі, в ході п'ятиденної війни з Росією 198 грузинських солдатів було вбито і 1700 поранені.

Пізніше Саакашвілі виступив на військовому параді в Тбілісі на честь Дня незалежності Грузії, який стартував на 20 хвилин пізніше раніше оголошеного часу, оскільки учасники параду чекали верховного головнокомандувача. Він, зокрема, заявив, що сьогоднішній день є "найбільш знаменним днем для грузинського народу, який протягом тисячоліть витримав навали кількох імперій". При цьому він відзначив, що сьогодні незалежність Грузії знову перебуває під загрозою. "Нам говорять, що наш порятунок у покорі, але ми ніколи не підкоримося імперії", - підкреслив Саакашвілі, мабуть, маючи на увазі Росію.

Разом з тим Саакашвілі заявив, що Грузія готова розвивати відносини з "модернізованою Росією". Сьогодні ж у Росії набагато більше проблем, ніж у СРСР в 80-х роках, упевнений грузинський лідер. Говорячи про Грузію, Саакашвілі зазначив, що шлях його країни - "Розвиток. Зміцнення вільних інститутів і демократії". "Ми повинні продовжити наш курс. І, рано чи пізно, Росія теж стане на шлях модернізації. Це відбудеться набагато раніше, ніж це багатьом представляється", - заявив президент Грузії. В керівництві РФ теж неодноразово заявляли про перспективи нормалізації відносин з Грузією, але при іншій влади в Тбілісі.

У військовому параді на проспекті Руставелі беруть участь 4325 піхотинців, 117 одиниць бойової техніки і 18 літаків і вертольотів. Згідно зі сценарієм, після піхоти по проспекту Руставелі пройде легка бронетехніка і бронетранспортери, після чого вирушать артилерійські підрозділи і артилерійські системи, а потім пролетять військові гелікоптери та літаки. Всього в параді задіяно 4811 військовослужбовців, повідомило Міноборони Грузії.

Читайте також:

Саакашвілі: Грузія готова розвивати відносини з "модернізованою Росією"

Грузинський опозиціонер розповів про план повалення Саакашвілі

Опозиція Грузії звинуватила Саакашвілі в продажі Ірану українських ракет

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: