Саакашвілі: Виступи опозиції вигідні Росії

Президент Грузії вперше після початку виступів опозиції в Тбілісі звернувся до народу.

Президент Грузії Михаїл Саакашвілі назвав акцію протесту опозиції, яка третю добу триває поблизу будівлі парламенту країни, "бездарною імітацією "революції троянд".

Як повідомляє агентство "Новости-Грузия", про це Саакашвілі заявив у прямому ефірі телекомпанії "Руставі-2" увечері 4 листопада. Інтерв'ю транслюють усі телекомпанії країни.

Президент Грузії підкреслив, що нічого не має проти висловлення протесту. "Це - частина демократії, за яку ми боролися. В рамках закону будь-яка людина може говорити про те, чим вона задоволена або незадоволена," - сказав Саакашвілі.

Втім, він відзначив, що "те, що відбувається (протести опозиції) - це бездарна імітація "революції троянд".

Саакашвілі, пригадавши часи російського президента Бориса Єльцина, відзначив, що "використовуються одні й ті ж політтехнології". При цьому він звернув увагу на те, що російські телеканали "практично в прямому ефірі транслюють мітинг опозиції в Тбілісі".

"Мотивація тут конкретна: створити враження, що в Грузії дестабілізація, що Грузія слабка", - відзначив президент.

За повідомленням агентства РИА Новости, Саакашвілі прямо заявив про те, що виступи опозиції в Грузії вигідні Російській Федерації.

"Врахуйте, що вся ця ситуація (навколо акцій протесту опозиції) в Грузії відбувається перед виборами в Росії, і мета - як влаштувати в країні безлади... Як день ясно, що у разі безладів у Грузії Росія використовує цю ситуацію в своїх цілях", - сказав грузинський президент.

В якості аргументів керівництва Грузії на користь проведення парламентських виборів у країні восени 2008 року Саакашвілі назвав питання визнання Косова.

"Навесні міжнародне співтовариство має намір визнати Косово, і Росія вже заявила про те, що, якщо це трапиться, то вона визнає Абхазію та Південну Осетію", - сказав президент Грузії.

За його словами, навколо питання перенесення виборів у керівництві країни були серйозні дебати, і ухвалювали рішення спільно з депутатами взимку 2006 року.

"Зараз, майже за рік, опозиція пригадала і використала як привід для напруженості в суспільстві", - сказав президент.

Саакашвілі, в той же час, зауважив, що він готовий вести діалог із опозицією з питання вдосконалення виборчого законодавства. "Ми готові працювати із вдосконалення виборчого закону. Це те питання, по якому в парламенті Грузії вже є спеціальні групи, з якими опозиція може працювати", - сказав президент.

Саакашвілі також висловив упевненість в тому, що до парламентських виборів осені 2008 року буде врегульовано один із територіальних конфліктів у Грузії.

"Я упевнений, що територіальне питання до виборів восени майбутнього року буде вирішене. Найближчим часом є шанс вирішити територіальне питання", - сказав президент країни.

При цьому він не уточнив, який з двох конфліктів має на увазі, хоча сказав: "Дивіться як розвиваються події навколо Дмитра Санакоєва (голови тимчасової адміністрації Південної Осетії)".

Виступ глави грузинської держави в прямому ефірі станом на цю годину (20.50 за київським часом) триває.

Саакашвілі розмовляє з телеведучим, сидячи біля каміна. За його спиною - прапори Євросоюзу і Грузії.

Це перший публічний виступ глави грузинської держави за час масових акцій протесту опозиції, що почалися в Тбілісі у п'ятницю.

Об'єднана опозиція Грузії, нагадаємо, висуває п'ять вимог - відставка президента, проведення парламентських виборів у квітні 2008 року, зміна правил комплектації виборчих комісій, зміна принципу проведення мажоритарних виборів і звільнення "політв'язнів", які за твердженням опозиціонерів, є в грузинських в'язницях.

ВідеоСаакашвілі з'явився після триденної мовчанки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: