Саакашвілі визнав, що Росія непричетна до бунту танкістів

Чітких доказів причетності Кремля до останніх подій в Грузії так і не було виявлено.

Офіційний Тбілісі відкликав зроблені раніше заяви про те, що до заколоту танкістів на військовій базі Мухровані причетна Росія.

Про це повідомляє The Times із посиланням на джерело, близьке до президента Грузії. За словами джерела, чітких доказів цього припущення так і не було виявлено.

У заяві МЗС Грузії, поширеній 6 травня, також прямо не говориться, що за заколотом стоїть Москва. В той самий час міністерство пов'язує бунт військовослужбовців з "потроєнням кількості російських окупаційних військ", "спробою фіксації кордонів", а також "активізацією маневрів Чорноморського флоту в безпосередній близькості від Грузії".

Крім того, раніше грузинські офіційні особи стверджували, що в країні розкрито змову, метою якої був військовий переворот. Офіційний представник поліції Шота Утіашвілі, зокрема, заявляв, що заарештовані у цій справі колишні чини Міноборони планували заколот у співпраці з російськими спецслужбами.

Також повідомлялося, що бунтівники нібито планували скоїти замах на президента Грузії Михайла Саакашвілі. Сам Саакашвілі незабаром після оголошення про розкриття змови заявив, що Росія істотно збільшила військову присутність в регіоні, сконцентрувавши в акваторії Грузії "практично весь Чорноморський флот".

ВМФ Росії, зі свого боку, спростував ці заяви. Російський МЗС також відкинув звинувачення Тбілісі в підтримці організаторів озброєного заколоту в Грузії, заявивши про "хворобливу уяву грузинського керівництва".

Як повідомлялося, 5 травня МВС Грузії оголосило про запобігання спробі військового перевороту в країні. Слідом за цим надійшло повідомлення про бунт на військовій базі під Тбілісі, який за кілька годин завершився капітуляцією бунтівників.

Згідно з офіційною версією, бунт був направлений на зрив навчань НАТО в рамках програми "Партнерство заради миру", які починаються 6 травня. Керівництво альянсу заявило, що події в країні не вплинуть на проведення маневрів. В середу стартувала перша фаза навчань.

Читайте також:

Тбілісі призначило нагороду за упіймання ватажків придушеного заколоту

В Грузії затримано керівників військового заколоту

Кремль порадив Саакашвілі звернутися до лікаря

Заколот грузинських військових придушено

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: