Саакашвілі: Грузію чекають або НАТО, або роззброєння і капітуляція

Президент Грузії не бачить альтернативи втупу в Альянс. На його думку, інакше доведеться здатися на милість Росії, що неприпустимо.

Президент Грузії Михайло Саакашвілі заявив, що його країна "продовжить шлях вступу в НАТО, цьому курсу немає альтернативи".

"Цей курс вибраний значною більшістю населення на плебісциті 5 січня 2008 року (тоді 77 відсотків учасників проголосували за вступ країни в НАТО)". - сказав він в інтерв'ю тбіліській телекомпанії "Імеді". - Альтернативою курсу на вступ в НАТО може бути лише роззброєння і капітуляція Грузії, що немислимо і неможливо".

Більшість грузинських опозиційних партій також підтримують курс на вступ країни до альянсу. Деякі з опозиційних сил, а також ряд політиків виступають за проведення "політики неприєднання до НАТО, ОДКБ і будь-яким інших блоків", заявляючи, що така політика "допоможе Грузії уціліти і вижити в період протистояння наддержав і мирною дорогою об'єднати країну".

Нагадаємо, Андерс Фог Расмуссен – новий генсек НАТО стверджує, що Грузії, як і Україні, ще працювати і працювати над тим, щоб досягти належних стандартів, необхідних для членства в НАТО.

Про це Расмуссен заявив в понеділок, 3 серпня в Брюсселі на своїй першій прес-конференції, відповідаючи на питання журналістів, чи залишаються ці країни "реальними кандидатами".

"Моя позиція така ж, як це було вирішено союзниками по НАТО. Дозвольте мені вам нагадати, що під час бухарестського саміту ми вирішили одностайно, що Грузія і Україна можуть стати членами НАТО в майбутньому, якщо вони досягнуть необхідних стандартів. На цьому етапі вони не досягли необхідних стандартів. Тут і зараз це - гіпотетичне питання", - сказав він.

Расмуссен також нагадав, що в грудні минулого року НАТО прийняло рішення "почати практичну співпрацю з Грузією і Україною, ставлячи за мету розвиток їхніх військових можливостей, реформування їх армій". "Я думаю, це - правильний підхід", - додав він.

Читайте також:

Саакашвілі вважає війну з Росією самогубством

Байден порадив Саакашвілі "слухатися маму"

Саакашвілі зловтішається, що Путіну не вдалося "повісити його за яйця"

Саакашвілі назвав візит Мєдвєдєва до Цхінвалі "аморальним"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: