Саакашвілі втратив надію повернути Абхазію й Південну Осетію

За словами Михайла Саакашвілі, тепер надії Грузії на вступ у НАТО "майже мертві".

Грузії навряд чи вдасться вступити у НАТО, а також повернути контроль над Абхазією і Південною Осетією найближчим часом. Про це заявив президент Грузії Михайло Саакашвілі в інтерв'ю газеті The Wall Street Journal.

До серпневої війни Саакашвілі упевнено говорив про вступ своєї країни в НАТО і ЄС і про неминучу реінтеграцію двох самопроголошених республік - Південної Осетії та Абхазії до складу Грузії, зазначає газета. Тепер надії Грузії на вступ у НАТО "майже мертві", заявив Саакашвілі. "Це трагічно, - додав він. - Виходить, що росіяни боролися за справедливу справу".

В понеділок, як очікується, президент Грузії виступить перед парламентом країни. Він повідомить про кроки по додатковий розділ влади і демократизацію виборів з метою заспокоєння критиків і відновлення своїх позицій.

У підготовленій промові, частина якої розглянута The Wall Street Journal, Саакашвілі обіцяє призначити нові місцеві вибори, дати більше медіапростору своїм опонентам і запропонувати опозиції місця в урядових органах. Виступ Саакашвілі повинен відбутися всього за кілька днів до візиту віце-президента США Джо Байдена, чий дводенний візит до Грузії повинен розпочатися в середу.

Президент заявив в інтерв'ю, що після "психологічного переосмислення" він усвідомив, що його завдання полягає в модернізації Грузії. Як він говорить, його план полягає в поглибленні демократії і забезпеченні мирної передачі влади, коли він піде з поста в 2013 році.

Виступу передували кілька тижнів вуличних протестів політичної опозиції, що продовжує вимагати відставки президента після поразки у війні з Росією. Критики звинувачують його в посиленні авторитаризму, монополізації державних ЗМІ і використанні поліції для придушення протестів, наголошує видання.

Читайте також:

Саакашвілі назвав візит Мєдвєдєва до Цхінвалі "аморальним"

"Божевільний" Саакашвілі носить голубий годинник з кроликами

Саакашвілі: опозиція завдала Грузії більше шкоди, ніж російські бомби

Грузинський офіцер-втікач: Саакашвілі готує нову війну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: