Саакашвілі закликав військових готуватися до "тотальної оборони"

За словами президента, в підготовці резервістів потрібно приділяти більше уваги на оборону "кожного села, кожної вулиці, району".

Президент Грузії Михайло Саакашвілі назвав головною метою сьогоднішнього дня деокупацію країни. У зв'язку з цим він закликав Міноборони готуватися до "тотальної оборони" на всій її території. Виступаючи 28 липня на зустрічі з керівництвом Міноборони та Об'єднаного штабу ЗС Грузії, Саакашвілі закликав також розвивати цивільну оборону.

Він відзначив, що раніше армія в основному готувалася до участі у миротворчих операціях. За його словами, в підготовці резервістів потрібно приділяти більше уваги на оборону "кожного села, кожної вулиці, району".

Саакашвілі вказав на важливість поліпшення якості військової освіти і висловив невдоволення рівнем викладання у військовій академії, де, як він вважає, "багато чого треба міняти". "Нам потрібно більше хороших офіцерів", - підкреслив він, відзначивши, що в ході проведених реформ за останній час було звільнено зі служби більше 800 офіцерів.

Як відзначив Саакашвілі, в армії "повинні залишатися тільки цінні кадри". Він також заявив про необхідність відновлення кадетського корпусу. За його словами, озброєння армії потрібно продовжити, однак більш пріоритетною є підготовка офіцерів.

Озброєння, як відзначив Саакашвілі, "сьогодні у грузинської армії достатньо". Зараз, сказав він, "необхідно більше коштів витрачати на підготовку".

Саакашвілі повідомив, що участь Грузії в операції НАТО в Афганістані - "велика школа для грузинських військових". За його словами, Грузія не тільки не повинна припиняти свою участь в операції в Афганістані, але навпаки повинна розширити свою участь, про що вже ведуться переговори з партнерами.

Те, що одним з пріоритетів чинної влади Грузії є військова складова, відомо давно. Особливо ця тенденція посилилася після серпня 2008 року, коли, незважаючи на всю ступінь підготовки і постачання зброї з Ізраїлю і з України, Грузія не змогла перешкодити відділенню Південної Осетії і Абхазії.

Після провальної операції влада Грузії вирішила збільшити витрати на озброєння республіки, а західні партнери Тбілісі таке прагнення підтримали. За даними деяких російських видань, Тбілісі витрачає на озброєння близько п'яти відсотків ВВП.

Читайте також:

Саакашвілі запросив Памелу Андерсон до Грузії

Саакашвілі відкинув дострокові вибори перед прийняттям нової конституції

Новий варіант Конституції Грузії уріже права Саакашвілі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: