Саакашвілі залишили у спокої до весни

Грузинська опозиція відмінила заплановану на 25 січня антиурядову акцію.

Грузинська опозиція відмінила заплановану на 25 січня антиурядову акцію, але не відмовляється від курсу на скидання президента Грузії Михайла Саакашвілі і проведення дострокових виборів. Початок акцій протесту намічений на ранню весну.

Втім, серед опозиціонерів немає єдності, і експерти сумніваються в її здатності підняти маси на нову революцію, пише у четвер газета "Комерсант".

"Тепер опозиція готується до перманентних акцій протесту з ранньої весни з єдиною вимогою - відставки президента. Одноденні попереджувальні акції не відповідають сподіванням народу, який вимагає негайної відставки президента. Весною акція розпочнеться і не завершиться до виконання головної вимоги. Якщо власті застосують силу, це буде їхнім крахом. Ми стоятимемо на вулиці до кінця, і саме тому переносимо мітинги і маніфестації на весну - адже на морозі проводити такі акції важче", - заявила один з лідерів партії "За єдину Грузію" Ач Беселія - найближчий соратник екс-глави Міноборони Грузії Іраклія Окруашвілі, що одержав політичний притулок у Франції.

За її словами, всі рішення опозиції узгоджені з Окруашвілі, який "уважно стежить за розвитком подій і не виключає свого втручання, оскільки з грузинської політики не йшов".

Твердий намір опозиціонерів добиватися відставки Саакашвілі підтвердив і лідер об'єднаної опозиції Льован Гачечіладзе. "Акцію 25 січня ми відмінили тому, що вона планувалася як одноденна, попереджувальна, без конкретних вимог і результату. А суспільство вимагає від нас проведення такої акції, щоб Саакашвілі пішов раз і назавжди. Остання і вирішальна акція почнеться в березні. Ми не розійдемося до перемоги. Ми не виключаємо мирного пікетування держустанов, готуємося до дуже радикальних акцій і народних хвилювань", - зазначає він.

Проте, як відзначає газета, радикалізм цієї частини опозиції підтримується не всіма опозиційними силами. Так, лідер Республіканської партії Льован Бердзенішвілі заявив виданню: "Питання про участь нашої партії в подібних акціях не розглядалося".

Генсек Лейбористської партії Йосип Шатберашвілі сказав, що "лейбористи віддають перевагу імпічменту президента". "Цей процес вже ініційований нами і буде доведений до кінця", - уточнив він.

Досить обережні і лідери парламентської опозиції. "Взагалі-то мирні акції в конституційних рамках ми вітаємо, - сказав газеті депутат від Християнсько-демократичного руху Ніка Лаліашвілі. - Але за планами тієї частини опозиції, яка виступає сьогодні з гучними заявами, партійна позиція поки не визначена. Ми просто ще не обговорювали це питання".

Представники правлячої партії "Єдиний національний рух" досить спокійно реагують на підготовку опозиції. "Ми готові до конструктивної співпраці з опозицією, - заявив віце-спікер парламенту Михайло Мачаваріані. - Готові розглянути всі пропозиції щодо реформ і поліпшення законодавства".

Нагадаємо, Саакашвілі раніше заявляв, що після закінчення президентського терміну в 2013 році не збирається більше висувати свою кандидатуру. 

Читайте також:

Саакашвілі більше не піде в президенти

Грузія і Росія ведуть таємні переговори

Саакашвілі не хоче зробити з Грузії "бананову республіку"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: