Саакашвілі заплатив за візит до США 300 тис. доларів

Грузія найняла американських лобістів для організації зустрічей з представниками влади США та піару. Першим результатом їх роботи стала домовленість про візит Саакашвілі до Вашингтона.

Грузія
Грузія найняла американських лобістів
Влада Грузії найняла американську лобістську фірму Podesta Group. Компанія займеться організацією зустрічей грузинського керівництва з представниками конгресу і адміністрації США.

Вартість контракту, укладеного на шість місяців, складе 300 тис. дол.

Повідомляється, що зусиллями PG вже досягнута попередня домовленість про робочий візит до Вашингтона президента Михайла Саакашвілі, який має відбутися найближчим часом.

Відповідно до договору PG зобов'язується "надавати Грузії послуги лобізму, зв'язків з владними органами та піару", у тому числі організовуючи зустрічі представників грузинського керівництва з американськими конгресменами і чиновниками. Угода укладена до 30 червня з можливістю продовження ще на півроку (умови продовження будуть обговорюватися в травні).

Базова вартість контракту складе 300 тис. дол. Радбез Грузії буде оплачувати всі додаткові витрати, включаючи закордонні відрядження співробітників PG.

Лідери правлячої партії Грузії "Єдиний національний рух" не бачать в контракті нічого поганого. "Лобізм в усьому світі вважається нормальною і легальною діяльністю, - сказав" Ъ "депутат Давид Дарчіашвілі .- Чому б Грузії теж не займатися цим, якщо Росія витрачає десятки мільйонів доларів для просування своїх інтересів, у тому числі і спрямованих проти нашої країни?"

За словами джерела в грузинському керівництві, за минулі з моменту підписання контракту два місяці співпраця з PG вже дало перші плоди. Зусиллями лобістів досягнута домовленість про робочий візит до США президента Михайла Саакашвілі.

Цей візит, приурочений до квітневої оглядової конференції щодо Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, можна вважати великою перемогою. Адже Саакашвілі не був у Вашингтоні з моменту обрання Барака Обами президентом - його не запросили навіть на інавгурацію нового господаря Білого дому, хоча в числі офіційних гостей був один з лідерів грузинської опозиції Іраклій Аласанія.

З президентом Обамою Михайло Саакашвілі бачився лише один раз на грудневому саміті по клімату в Копенгагені, та й то побіжно - лідер Грузії пробився до Обами і встиг лише потиснути йому руку і представитися.

Лобістська фірма Podesta Group була заснована у Вашингтоні в 1988 році братами Тоні і Джоном Подеста. Серед її клієнтів такі відомі корпорації, як BP, Heineken, Lockheed Martin і Wal-Mart. Пост глави компанії зараз займає Тоні Подеста, основним активом PG є зв'язки його брата Джона, який очолював адміністрацію Білла Клінтона і керував командою Барака Обами аж до інавгурації.

Читайте також:

США запевнили Саакашвілі в підтримці територіальної цілісності Грузії

Росія та Грузія відкрили кордони після трирічної перерви

У територіальні води Грузії прибув корабель ВМС США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: