Саакашвілі заявив про затримання торговців ураном

На саміті з ядерної безпеки Михайло Саакашвілі заявив про операцію з затримання контрабандистів, у яких було вилучено високозбагаченний уран.

У Грузії запобігли спробі контрабанди високозбагаченого урану. Операція із затримання контрабандистів була проведена в березні, проте інформація про це була оприлюднена тільки кілька тижнів по тому. Про операцію розповів президент Грузії Михайло Саакашвілі, перебуваючи на саміті з ядерної безпеки у Вашингтоні.

У контрабандистів було вилучено лише кілька грамів високозбагаченого урану (для створення ядерної боєголовки цього недостатньо). У той же час, за інформацією грузинської влади, це був усього лише зразок, одержавши який, покупець міг би домовитися про постачання більшої кількості урану.

Скільки людей затримано у цій справі, невідомо. Немає інформації і про те, громадянами якої країни є контрабандисти. Про те, кому призначався уран, грузинська сторона також не повідомила.

За словами Саакашвілі, за останні 10 років МВС Грузії запобігло вісім спроб контрабанди збагаченого урану.

Один з таких випадків, нагадаємо, мав місце в 2006 році. Тоді в Грузії був затриманий житель Владикавказа Олег Хінсагов (інший варіант написання його прізвища - Хільцагов). За даними правоохоронних органів, він був затриманий за спробу провезення з Росії ста грамів високозбагаченого урану. Хінсагов був визнаний винним і засуджений до восьми з половиною років в'язниці.

В "Росатомі" у зв'язку з цим заявили, що були проінформовані грузинською владою про затримання контрабандиста і навіть отримали зразок вилученого урану. Однак інформацію про російське походження урану "Росатом" не підтвердив, пославшись на те, що кількості речовини, наданої грузинською стороною, було недостатньо для аналізу.

Читайте також:

Білорусь образилась на США через саміт з ядерної безпеки

Світові лідери домовились про ядерну безпеку

В Америці Януковича назвали "провідним учасником" ядерного саміту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: