Саакашвілі знайшов нового союзника в особі Лукашенка

Президент Грузії пригадав, що раніше Мінськ допомагав Тбілісі у найскладніші періоди і висловив сподівання, що республіки діють разом і надалі.

Президент Грузії Михайло Саакашвілі знайшов на просторі СНД нового союзника в особі президента Білорусі Олександра Лукашенка. Саакашвілі розраховує, що Мінськ не визнає незалежність Південної Осетії і Абхазії.

В інтерв'ю білоруському телебаченню грузинський лідер висловив сподівання, що білоруська влада "вчинить мудро".

"Були натяки, що Росія дуже сильно тиснула, думаю, і продовжує тиснути на Білорусь із тим, щоб було визнання цих, як вже світ говорить, окупованих Росією наших територій", - заявив Саакашвілі.

Він нагадав, що Білорусь раніше вже надавала підтримку Грузії у складні періоди. "Коли нам оголосили ембарго на нашу продукцію, я їздив на саміт СНД у Мінську, і там підносили нашу мінеральну воду, і на банкеті було наше вино", - із задоволенням пригадав він.

Саакашвілі порадив Білорусі рухатися в бік інтеграції з Євросоюзом, оскільки ця республіка, на його думку, "і є Європа".

Відносини Москви і Мінська різко погіршилися після червневого газового конфлікту. На тлі розбіжностей з питань поставок до Білорусі російського газу, тарифної політики і торгівлі, Мінськ надав притулок вигнаному опозицією колишньому президенту Киргизії Курманбеку Бакієву, тоді як Москва встановила офіційні контакти з тимчасовим урядом цієї середньоазіатської республіки.

Раніше Лукашенко відкрито заявляв, що не стане визнавати незалежність Південної Осетії і Абхазії під тиском російської влади. За його словами, Москва вимагала в обмін на визнання цих республік надати Мінську кредит. Утім, в Росії ці звинувачення категорично відкидали.

Читайте також:

Саакашвілі таємно зустрівся з Лукашенком на ювілеї в Януковича

Євросоюз підтримав плани Грузії щодо Абхазії та Південної Осетії

Лукашенко пообіцяв "не повзати на колінах" перед Росією

Російське телебачення показало розгромний фільм про Лукашенка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: