Саакашвілі знайшов нового союзника в особі Лукашенка

Президент Грузії пригадав, що раніше Мінськ допомагав Тбілісі у найскладніші періоди і висловив сподівання, що республіки діють разом і надалі.

Президент Грузії Михайло Саакашвілі знайшов на просторі СНД нового союзника в особі президента Білорусі Олександра Лукашенка. Саакашвілі розраховує, що Мінськ не визнає незалежність Південної Осетії і Абхазії.

В інтерв'ю білоруському телебаченню грузинський лідер висловив сподівання, що білоруська влада "вчинить мудро".

"Були натяки, що Росія дуже сильно тиснула, думаю, і продовжує тиснути на Білорусь із тим, щоб було визнання цих, як вже світ говорить, окупованих Росією наших територій", - заявив Саакашвілі.

Він нагадав, що Білорусь раніше вже надавала підтримку Грузії у складні періоди. "Коли нам оголосили ембарго на нашу продукцію, я їздив на саміт СНД у Мінську, і там підносили нашу мінеральну воду, і на банкеті було наше вино", - із задоволенням пригадав він.

Саакашвілі порадив Білорусі рухатися в бік інтеграції з Євросоюзом, оскільки ця республіка, на його думку, "і є Європа".

Відносини Москви і Мінська різко погіршилися після червневого газового конфлікту. На тлі розбіжностей з питань поставок до Білорусі російського газу, тарифної політики і торгівлі, Мінськ надав притулок вигнаному опозицією колишньому президенту Киргизії Курманбеку Бакієву, тоді як Москва встановила офіційні контакти з тимчасовим урядом цієї середньоазіатської республіки.

Раніше Лукашенко відкрито заявляв, що не стане визнавати незалежність Південної Осетії і Абхазії під тиском російської влади. За його словами, Москва вимагала в обмін на визнання цих республік надати Мінську кредит. Утім, в Росії ці звинувачення категорично відкидали.

Читайте також:

Саакашвілі таємно зустрівся з Лукашенком на ювілеї в Януковича

Євросоюз підтримав плани Грузії щодо Абхазії та Південної Осетії

Лукашенко пообіцяв "не повзати на колінах" перед Росією

Російське телебачення показало розгромний фільм про Лукашенка

ВідеоСаакашвілі знайшов нового союзника в особі Лукашенка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: