Саакашвілі звернувся з промовою до нації

Президент Грузії звернувся до нації з промовою, де звинуватив опозиціонерів у співпраці з російськими спецслужбами. Ті назвали звинувачення абсурдними.

Президент Грузії Михайло Саакашвілі пояснює дії влади з розгону акції опозиції в центрі Тбілісі необхідністю відновити рух транспорту. "Ми вирішили, що потрібно все-таки звільнити проспект, щоб відновити нормальний рух в місті. І ми, природно, передали всім - мерії, поліції, - і сказали, що давайте відновимо рух на проспекті Руставелі", - сказав Саакашвілі в телезверненні до нації.

В середу в Тбілісі відбулися зіткнення між поліцією і опозицією після того, як спецназ спробував відтіснити мітингуючих на проспекті Руставелі опозиціонерів від будівлі парламенту.

Саакашвілі позитивно оцінив злагодженість і ефективність дій поліції і сказав, що спецпідрозділи діяли згідно порядку, прийнятому в інших країнах.

"Грузинська поліція використовувала всі ті ж засоби, які використовуються у Франції, Ірландії, Швейцарії та інших європейських країнах, де перед поліцією стоїть завдання встановити правопорядок і не допустити протистояння між угрупуваннями і поліцейськими підрозділами", - сказав він.

Саакашвілі висловив співчуття у зв'язку із застосуванням поліцією кийків і спецзасобів проти опозиції в центрі Тбілісі. "У цьому немає нічого приємного. Це викликає великий біль в моєму серці. Мені шкода, що були застосовані кийки, коли відбувалися зіткнення демонстрантів з поліцією", - сказав Саакашвілі.

За його словами, це "не корисно для Грузії". Президент Грузії також додав, що багато держав "радіють" подіям, які відбуваються в Грузії. "Це ллє воду на їхній млин", - відзначив він.

Саакашвілі запропонував опозиції, яка протягом останніх шести днів проводила акції протесту проти влади, розпочати діалог. "Я приєднуюся до слів патріарха Ільї Другого. Він сказав, що нам потрібно обов'язково починати діалог", - заявив Саакашвілі, виступаючи в середу із зверненням до нації.

Грузинський президент бачить за останніми подіями в Тбілісі слід російських спецслужб.

"Від наших спецслужб поступили відомості про альтернативний уряд, створений в Росії", - заявив Саакашвілі в телезверненні до нації.

"Наш народ не допустить громадянської війни, подій, подібних тим, що були в 1991 році. Моніторинг, проведений нашими спецслужбами показав, що йшли і гроші і інструкції", - відзначив грузинський лідер. 

МЗС Грузії оголосив персонами нон грата декількох працівників посольства РФ, заявив президент Грузії. 

"Сьогодні МЗС Грузії на зустрічі з послом Росії в Тбілісі оголосив декількох співробітників посольства небажаними персонами для країни і зажадав їх виїзду з Грузії. Ці люди, за даними МВС, причетні до розвідувальної діяльності на території Грузії", - сказав Саакашвілі.

Водночас лідери об'єднаної опозиції піддали різкій критиці звернення президента Грузії Михаїла Саакашвілі до народу.

"Президент Грузії заявляє, що зараз не час мітингів. Коли проводити мітинги, вирішує не одна персона в країні. І взагалі, демократ так не говоритиме. Михайло Саакашвілі, коли вважає за потрібне, ставить себе вище за народ", - заявив лідер Консервативної партії, депутат парламенту Грузії Звіда Дзідзігурі.

"Сьогодні вся Грузія побачила, що президент країни - брехун, боягуз, безсовісний і корумпований. Він не здатний говорити в режимі діалогу", - сказав Дзідзігурі.

Депутат також торкнувся питання розгону акції на площі Ріке. "Чого вони хотіли на Ріке? Припустимо, що хтось із мітингувальників напав на "бідну" поліцію. А що вони хотіли на Ріке, де в акції брали участь лише декілька тисяч чоловік і ніхто жодних вулиць не перекривав. Це не піддається жодній логіці", - сказав Дзідзігурі.

Лідер партії "Шлях Грузії" Саломе Зурабішвілі вважає, що, виходячи з виступу президента, напрошується висновок, що "він живе не в цій країні".

"Саакашвілі втратив не один шанс почати діалог зі своїм народом. Він вивів на вулиці спецназ і за один день тричі розігнав акції протесту. Акції він розігнав у церкві, розігнав на Ріке, хоча не було жодного порушення порядку", - заявила Зурабішвілі. На її думку, "розповідаючи казки про Росію, Саакашвілі хоче, щоб люди йому повірили".

"Ми перебуваємо в центрі уваги, тому владі потрібні казки про Росію. Хто довів Грузію до такого стану, якщо не її президент? Хто не використовував той унікальний шанс вступу до НАТО і зближення з Євросоюзом? Хто довів країну до такого протистояння, якого до цього ніколи не було?", - ставить питання Зурабішвілі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: