Саакашвілі звинувачують у намірі вбивства

Екс-міністр оборони Грузії Іраклій Окруашвілі звинуватив Саакашвілі у намірі вбивства відомого бізнесмена.

Колишній соратник президента Грузії, екс-міністр оборони Грузії Іраклій Окруашвілі зробив публічну заяву про те, що глава держави Михаїл Саакашвілі вів з ним переговори про можливу ліквідацію відомого бізнесмена Бадрі Патаркацишвілі.

Іраклій Окруашвілі, який у вівторок, 25 вересня, оголосив про створення опозиційного руху, заявив про це в ході свого обіцяного "викривального виступу" в ефірі грузинського телебачення.

"На початку липня 2005 року між президентом Грузії і мною відбулася розмова. Він прямо запитав, що ти думаєш про те, якби ми позбавилися нашої головної загрози. Я запитав, що він має на увазі і він назвав особу, яку і сьогодні вважає своєю загрозою. І він мені намітив конкретний план усунення цієї людини. Я не відповів ні так, ні ні, попросив час подумати. Я здогадався, що це пастка. Якби я ухвалив це рішення і виконав завдання, на інший день прибрали б мене. Ця людина була Патаркацишвілі", заявив Іраклій Окруашвілі.

Окруашвілі повідомив, що з метою довести інформацію до американської сторони, в надії, що представники США вплинуть на Саакашвілі, він зустрівся з "людиною, яка працювала на американців". За словами екс-міністра оборони, "це був Заза Гогава, нині керівник Генштабу збройних сил Грузії".

"Але реакція американців запізнювалася, Саакашвілі повторно зажадав усунути його (Патаркацишвілі) в тритижневий термін. Тоді я відлетів до Туреччини і зустрівся з однією людиною. Ім'я цієї людини назвати не можу, це не громадянин Грузії. Результат був, Саакашвілі про це більше не згадував", сказав Окруашвілі.

Вдень на прес-конференції у вівторок, 25 вересня, на своїй першій зустрічі з пресою після виходу з уряду Грузії восени минулого року, Іраклій Окруашвілі оголосив про створення опозиційного руху "Для єдиної Грузії".

Він піддав різкій критиці дії керівництва Грузії, а також обвинуватив представників вищого ешелону влади, включаючи президента, в корупції і пообіцяв у найближчий час розповісти в прямому ефірі "про конкретні факти корупції, а також дорученнях президента про ліквідацію різних впливових осіб".

Іраклій Окруашвілі з 2004 року займав пост міністра оборони Грузії. У листопаді 2006 року рішенням президента Грузії він був знятий з поста міністра оборони і призначений міністром економічного розвитку Грузії. На цій посаді він пробув рівно тиждень, після чого пішов у відставку.

Заяви Окруашвілі були сприйняті представниками правлячої партії як початок "війни компроматів". Один з лідерів парламентської більшості Грузії Георгій Бокерія призвав не відноситься всерйоз до звинувачень колишнього соратника президента.

"Не потрібно до цього серйозно відноситися. Все це перейшло кордони. Те, що ми почули, гідно тільки жалі, це - повна деградація людини. Я жалкую, що Окруашвілі почав боротьбу такими методами", заявив Георгій Бокерія. На його думку, Окруашвілі вивела з рівноваги "антикорупційна боротьба, яка почалася проти представників його клану".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: