Саакашвілі звинуватив Росію у контрабанді урану

Президент Грузії Михайло Саакашвілі звинуватив Росію у контрабанді високозбагаченого урану та розгортанні нестабільності на Кавказі.

Президент Грузії Михайло Саакашвілі звинуватив Росію в підтримці на Кавказі нестабільності, яка ставить під загрозу безпеку в світі.

Саакашвілі заявив, що ситуацією на Кавказі користуються угрупування, що намагаються використовувати територію Грузії і самопроголошених Абхазії та Південної Осетії для нелегальної торгівлі високозбагаченого урану, який може бути використаний для виробництва ядерних боєзарядів.

Саакашвілі підтвердив, що в березні грузинська влада припинили одну з таких спроб, конфіскувавши партію високозбагаченого урану, який намагалися ввезти в країну контрабандою.

Зазанчимо, що у контрабандистів було вилучено лише кілька грамів високозбагаченого урану (для створення ядерної боєголовки цього недостатньо). У той же час, за інформацією грузинської влади, це був усього лише зразок, одержавши який, покупець міг би домовитися про постачання більшої кількості урану.

Раніше повідомлялося, що інформації про те, громадянами якої країни є контрабандисти немає. Про те, кому призначався уран, грузинська сторона також не повідомила.

Один з таких випадків, нагадаємо, мав місце в 2006 році. Тоді в Грузії був затриманий мешканець Владикавказа Олег Хінсагов (інший варіант написання його прізвища - Хільцагов). За даними правоохоронних органів, він був затриманий за спробу провезення з Росії ста грамів високозбагаченого урану. Хінсагов був визнаний винним і засуджений до восьми з половиною років в'язниці.

В "Росатомі" у зв'язку з цим заявили, що були проінформовані грузинською владою про затримання контрабандиста і навіть отримали зразок вилученого урану. Однак інформацію про російське походження урану "Росатом" не підтвердив, пославшись на те, що кількості речовини, наданої грузинською стороною, було недостатньо для аналізу.

Читайте також:

Саакашвілі заявив про затримання торговців ураном

Білорусь образилась на США через саміт з ядерної безпеки

Світові лідери домовились про ядерну безпеку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: