Саакашвілі розповів, як можна було уникнути війни в Південній Осетії

Президент Грузії, вважає, що війни в Південній Осетії можна було б уникнути, якби світове співтовариство зупинило б Путіна, як це сталося в 2006 році.

Президент Грузії Михайло Саакашвілі вважає, що війни в Південній Осетії можна було б уникнути, якби міжнародне співтовариство, як у 2006 році, зупинило Путіна.

"У 2006 році, коли Путін в перший раз ледь не напав на нас, його зупинила позиція ЄС на саміті у Фінляндії і жорстка позиція Америки. А в 2008 році саміт НАТО, а потім зустріч в Сочі з Бушем послали йому неправильний сигнал. В усякому разі, так він його сприйняв. Після Сочі він визнав, що ніхто йому не завадить. І на 80% мав рацію", - вважає Саакашвілі.

Він також нагадав, що незадовго до війни робив пропозиції Москві, які в Грузії багато хто назвав продажем національних інтересів.

"Ми пропонували легалізувати всі фінансові інтереси Росії в Абхазії, відкрити транспортні комунікації, залишити питання статусу відкритим і організувати там вільну економічну зону зі змішаною адміністрацією. У тому числі так звані миротворці залишилися б на місці, тільки розміщені в Кодорі та в регіонах Галі й Очамчирі. Тобто, не вирішуючи питання політично, зайнятися проблемами людей", - сказав Саакашвілі.

Грузинський президент заявив, що в доповіді Міжнародної незалежної комісії з розслідування конфлікту насправді не було й мови про те, що Грузія почала війну.

"Там написано, що конфлікт великого масштабу пішов одразу за грузинським ударом по Цхінвалі і що грузинський удар пішов після численних провокацій і обстрілу, які тривали не один місяць і після входження певної кількості російських військ, що, на думку авторів доповіді, не становило технічної інтервенції", - відзначив грузинський лідер.

З останнім твердженням не згоден сам Саакашвілі: "Якщо збройні сили входять на твою територію, навряд чи це можна назвати чимось іншим, окрім як вторгненням. Або це був військовий туризм і вони там гриби збирали?".

Крім того грузинський президент заявив, що не бажає Росії ослаблення або розпаду, але чекає, що в країні відбудуться реформи, в результаті яких вона відмовиться від конфронтації з Грузією.

"Сподіваюся, на якомусь етапі прийде розуміння, що для уникнення негативних наслідків потрібно бути сучасним. А сучасним - значить, ліберальним", заявив Саакашвілі.

Читайте також:

Саакашвілі пов'язав майбутнє Грузії з успіхами НАТО в Афганістані

Бурджанадзе: Грузія стоїть на порозі війни

Саакашвілі порівняв себе з Черчиллем

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: