Саддам Хусейн планував втечу з в'язниці

Соратники Хусейна планували здійснити напад на в'язницю неподалік від аеропорту, де утримувався Хусейн.

Колишній президент Іраку Саддам Хусейн незадовго до своєї страти планував втечу з американської в'язниці. Про це розповідається в книзі адвоката Хусейна Халіла аль-Дюлаймі.

Влітку 2006 року соратники Хусейна, в тому числі і його колишні особисті охоронці, повинні були напасти на ділянку "зеленої зони" Багдада, де розташовувалися різні міжнародні та урядові об'єкти, а також на штаб-квартиру морської піхоти в багдадському аеропорту. Після цього планувалося здійснити напад на в'язницю неподалік від аеропорту, де утримувався Хусейн.

Хусейн, вийшовши на свободу, збирався сховатися в провінції Анбар на заході Іраку і звідти зайнятися організацією нападу на Багдад з метою знову прийти до влади в країні. Від плану довелося відмовитися після інциденту зі стріляниною біля воріт в'язниці, який привів до посилення заходів безпеки.

Також у своїй книзі аль-Дюлаймі зі слів колишнього іракського лідера розповідає про деталі арешту і тюремного ув'язнення Хусейна, а також про захоплення Багдада військами США в 2003 році. Книга під назвою "Saddam Hussein Out of US Prison: What Happened" ( "Втеча Саддама Хусейна з американської в'язниці: що сталося") була опублікована арабською мовою в Судані.

Саддам Хусейн був захоплений американськими військовими 13 грудня 2003. У листопаді 2006 року він був визнаний винним в масовому знищенні населення суннітського міста аль-Садр і засуджений до смертної кари через повішення. 30 грудня того ж року вирок був приведений у виконання.

Читайте також:

Перед стратою Саддам Хусейн просив захисту від Ірану

Уряд Іраку заборонив паломництва на могилу Саддама Хусейна

Особняк Саддама Хусейна здають в оренду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: