Saebiz по-казахськи. Назарбаєв переводитиме країну на латиницю поступово

Saebiz по-казахськи. Назарбаєв переводитиме країну на латиницю поступово

Фото: visualhunt.com

Президент Казахстану планує запровадити навчання латиницею у перших класах вже з 2022 року.

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв наголосив на тому, що перехід казахської мови на латиницю має бути поступовим. 

Про це повідомляє Tengrinews.kz.

"Перехід на латиницю всіх непокоїть. Про це вели чимало розмов, учені довго працювали, всю історію переглянули, досвід інших країн. Я говорив, щоб не було гачків. Є вісім літер - суто казахські звуки. Ось їх потрібно зобразити, ось у цьому питання", - зауважив очільник країни.

Назарбаєв поділився, що нині тривають дискусії між політиками, ученими-мовознавцями та істориками. Вже з 2022 року викладання у перших класах відбуватиметься латиницею. Поки що кириличне письмо продовжуватиме відігравати значну роль: "Ті, хто послуговується кирилицею, розмовляє російською, вони можуть не хвилюватися".

 

 

Очільник Казахстану підкреслив: "Мені вчора розповіли, що в Інтернеті обговорюють написання слова "cәбіз" латиницею - saebiz. Але ж, наприклад, для написання "школа" німецькою Schule. У французькій мові, приміром, потрібно десять літер, аби вимовити слово. Тому говорити так неправильно".

"У казахській мові немає "ю", "я", "ь". Використовуючи ці літери, ми спотворюємо казахську мову, тому приходимо до основи. Це найважливіший захід, але тут знаскоку не можна, будемо поступово і вдумливо підходити", - підсумував Назарбаєв.

Нагадаємо, що до кінця 2017 року Нурсултан Назарбаєв доручив уряду підготувати єдиний стандарт нової казахської абетки і графіки латиницею. Нині латинський варіант абетки використовують казахські діаспори в Туреччині і низці західних країн, проте офіційного статусу вона не має. Також існує казахська арабська абетка, якою теж користуються переважно емігранти з Казахстану. 

 

Казахстан переведе свій алфавіт на латинські літери до 2025 року

Казахстан переведе свій алфавіт на латинські літери до 2025 року

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація