Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Саміт НАТО. Агресія Росії в Україні лякає Європу, яка може залишитися без військової підтримки США

США вимагають від Європи збільшити витрати на оборону.

Анексія Криму та агресія Росії на українському Сході стали викликами і для НАТО, тож Альянс має показати, що здатен ефективно захищатися. Так перед самітом НАТО зазначила канцлер Німеччини Ангела Меркель. Адже у Європі побоюються, що саме зараз Сполучені Штати можуть скоротити військову підтримку. Або взагалі поставити під сумнів принцип НАТО.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Ранок.

Російські окупанти в Криму, а згодом війна на території українського Донбасу - переломні події для НАТО. Так стверджує не лише Меркель, а й міністр оборони Німеччини Урсула фон дер Ляйен.

"Ми пам'ятаємо, що відбулося 2014 року. Я добре пригадую Олімпійські ігри в Сочі, коли минув всього тиждень і Росія анексувала Крим, а потім почала гібридну війну на Сході України, яка триває досі і де досі гинуть люди. Факти говорять за себе. Члени НАТО мають захищати один одного", - зазначила міністр оборони Німеччини.

ВідеоАнексія Криму та агресія Росії на Донбасі стали викликами для НАТО, - Меркель

Анексія Криму та агресія Росії на українському Сході стали викликами і для НАТО і Альянс має показати, що здатен ефективно захищатися. Так перед самітом НАТО заявляє очільниця Німеччини Ангела Меркель. Адже у Європі побоюються, що саме зараз Сполучені Штати можуть скоротити військову підтримку. Або взагалі поставити під сумнів принцип НАТО.

Анексія Криму та агресія Росії на Донбасі стали викликами для НАТО, - Меркель

Виклики перед Альянсом змінилися і НАТО має показати – там здатні захистити себе. Однак в уряді визнають, що у разі війни чи нападу захисник із німецької армії не надто ефективний. Німецьким солдатам бракує елементарного устаткування - бронежилетів, наметів, зимового обмундирування.

"Після об'єднання Німеччини впродовж 25 років ми скорочували бюджети. Звісно, тепер арсенал застарів і є брак озброєння. Тому нам потрібно наздоганяти розвиток, щоби після ситуації 2014 року НАТО могло пришвидшити процес модернізації", - зазначила Урсула фон дер Ляйен.

На оборону Берлін вже з наступного року виділить чотири додаткові мільярди, але у Вашингтоні кажуть - цього занадто мало. Президент США Дональд Трамп роздратований не на жарт і перед самітом передав послання – платіть більше, а саме обіцяні 2% від ВВП або ж Сполучені Штати подумають про те, аби забрати з Європи своїх солдатів. У відповідь німці активніше заговорили про європейську армію.

"Нам треба спростити нашу спільну оборонну платформу і це стане єдиним європейським сигналом. Треба розуміти, що наша ініціатива спрямована не проти НАТО, а до додачу до НАТО", - сказала Меркель.

Солідарність країн західного світу Німеччина до сьогодні пов'язує з колишнім летовищем "Темпельгоф". Коли 70 років тому Сталін розпочав блокаду західного Берліна, від голодної смерті берлінців рятували західні союзники. Вони доставляли провіант єдиним можливим шляхом – з повітря. Повітряний міст існував майже рік.

Утім сьогодні гарантії колективної безпеки вже не такі певні. І Трамп може закрити американські військові бази в Німеччині. Сигнал для німців тривожний – готуйтеся захищати себе самостійно.

Наталія Фібріг

Залиште свій коментар

Вибір редакції