Саміт ООН відкрив "нову еру співпраці у сфері зміни клімату"

Саміт ООН зі зміни клімату ухвалив документи, підготовлені в рамках "треку" довгострокової спрівпраці, які дозволять продовжити шлях до нової посткіотської угоди.

Саміт з клімату, Канкун
AFP
Саміт з клімату, Канкун
На саміті ООН з питань клімату в мексиканському Канкуні учасники досягли домовленості і узгодили компромісні тексти "кліматичного пакту".

Президент Мексики Феліпе Кальдерон, виступаючи після ухвалення документа, заявив про початок "нової ери у співпраці у сфері зміни клімату".

Остаточний текст заявляє про необхідність більш серйозного зниження викидів вуглекислого газу, але не встановлює механізму для досягнення поставлених цілей.

У документах також передбачено створення Фонду допомоги бідним країнах у вирішенні проблеми зміни клімату (так званий Зелений кліматичний фонд). Туди піде значна частина кліматичного фінансування - до 2020 року фонд повинен мати кошти в розмірі 100 мільярдів доларів на рік, а в 2010-2012 роках обсяг виділених коштів має дорівнювати 30 мільярдам доларів.

Погоджено також організацію Адаптаційного комітету для підтримки країн у розробці планів захисту і збереження клімату.

Крім того, в документах запропоновано механізм фінансування країн, які вживають заходи проти скорочення лісів.

На думку спостерігачів, узгоджені заходи не такі радикальні, як багато країн розраховували на торішньому саміті в Копенгагені - і чого досі продовжують добиватися.

Угода залишає відкритим питання про те, чи будуть будь-які з запропонованих заходів – зокрема і зі скорочення викидів - юридично обов'язковими. Утім, про жодну глобальну угоду в Канкуні не йшлося – це завдання, можливо, буде вирішуватися на наступній конференції в південноафриканському Дурбані наприкінці 2011 року.

Читайте також:

Через зміну клімату до 2030 року щорічно вмиратимуть 1 млн осіб

Міжнародні переговори з проблем клімату зайшли в глухий кут

Кліматичну угоду ООН назвали найгіршою в історії

Бен Ладен звинуватив США у глобальному потеплінні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: