Саміт "Великої двадцятки" покладе край вільній економіці

Жоден фінансовий продукт або інструмент, жоден учасник світового фінансового ринку не залишиться поза контролем і системою регулювання.

ЗМІ стали відомі головні положення завершального документа саміту "Великої двадцятки", який зараз триває в Лондоні.

Згідно з останньою версією резолюції, яка виявилася у розпорядженні журналістів, що працюють в комплексі Excel, де проходить пленарне засідання саміту, в документі буде покладено край моделі ліберального капіталізму, що існувала останні 20 років. Головними принципами цієї моделі є саморегулювання ринку і повна свобода дій.

Як повідомляють інформовані круги саміту, Франції і Німеччині вдалося включити в підсумковий документ принципове для них положення про те, що жоден фінансовий продукт або інструмент, жоден учасник світового фінансового ринку не залишиться поза контролем і системою регулювання.

Також глави держав і урядів провідних індустріальних країн світу в документі оголосять про те, що беруть зобов'язання "поставити під контроль" найбільші хедж-фонди і здійснювати моніторинг їхньої діяльності через спеціально створене для цього агентство і Міжнародний валютний фонд.

Згідно з попередньою інформацією, лідери "великої двадцятки" доки не прийшли до спільної думки у питанні про міру й методи контролю за податковою системою. Не дійшли вони і до компромісу щодо обсягів фінансових коштів, які виділятимуться на підтримку світової торгівлі. Поки йдеться про 100 млрд. доларів, проте частина країн добивається збільшення цієї суми.

Також у проекті завершальної резолюції міститься вимога значного збільшити фінансові ресурси МВФ. За деякими відомостями, ця цифра досягне 750 млрд. доларів - ці кошти будуть перш за все призначені для стабілізації економік країн, що розвиваються, в умовах світової кризи.

За даними журналістів, в документі також міститься заклик до продовження широкомасштабних дій зі стимулювання економічного зростання в національних економіках.

Читайте також:

В Лондоні затримані 86 учасників акцій протесту

Перша зустріч Мєдвєдєва та Обами: "перезавантаження" почалося

Обама обговорив з прем'єром Британії питання по саміту G20

Саркозі погрожує покинути саміт "Великої двадцятки"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: