Саміт "Великої двадцятки" у США: перші підсумки (фото)

Буш закликає країни не втручатися у власні економіки, а Китай та Японія дадуть Міжнародному валютному фонду грошей.

Лідери 20 країн, на частку яких припадає 85% світового ВВП, зібралися в американській столиці, щоб погодити спільну політику з подоланню фінансових труднощів останніх декількох місяців.

Вчора, 14 листопада, лідери "двадцятки" провели робочу вечерю, а сьогодні вони протягом п'яти годин обговорюватимуть спільне комюніке, в якому будуть сформульовані основні підсумки зустрічі.

Президент США Джордж Буш закликав учасників саміту не вдаватися до протекціоністського захисту своїх економік, не дивлячись на розвиток світової фінансової кризи.

"Я радий, що ми обговорюємо заходи, які допоможуть запобігти повторенню таких криз в майбутньому, - сказав Буш перед початком нинішніх переговорів. - І я радий, що лідери підтверджують прихильність принципам відкритого ринку і вільної торгівлі. Одна з небезпек під час подібних криз - це те, що дехто може удаватися до протекціоністських заходів".

Втім, європейські країни, представлені на саміті, виступають за посилення державного регулювання ринків. США і низку інших країн віддають перевагу більш помірним реформам.

Не дивлячись на те, що в переговорах беруть участь лідери найбільших держав світу, експерти не чекають від вашингтонської зустрічі яких-небудь революційних рішень.

У тому числі це пов'язано з тим, що на саміті не присутній обраний президент США Барак Обама: на думку багатьох, американські політики не хотіли створювати враження двовладдя в країні.

Очікується, що комюніке за результатами переговорів міститиме обіцянку всіма силами підтримати економічне зростання і стабілізувати світові фінансові ринки.

Не виключено, що лідери підтримають виділення масштабних стабілізаційних пакетів країнам, які розвиваються, - подібних тим, що вже схвалили в США, Китаї і ЄС. Ключова роль в цьому може належати Міжнародному валютному фонду, який, правда, і сам потребує фінансової підтримки.

Таку допомогу міг би надати Китай, валютні резерви якого складають майже 2 трильйони доларів і економіка якого продовжує зростати, хоча і не так швидко, як раніше.

Прем'єр-міністр Великобританії Гордон Браун закликав Китай і інші країни з великими золотовалютними резервами профінансувати МВФ, який, завдяки цьому, міг би виділяти більше надзвичайних кредитів.

Китай вже виразив принципову згоду, але взамін він, скоріш за все, побажає підсилити свій вплив у МВФ, де зараз домінують США і країни ЄС.

Допомогти МВФ також зголосилася і Японія: Токіо готовий позичити фонду 100 млрд. доларів для допомоги економікам, які розвиваються.

"Велика двадцятка" об'єднує США, Німеччину, Японію, Францію, Італію, Великобританію, Канаду, Аргентину, Австралію, Бразилію, Китай, Індію, Індонезію, Мексику, Росію, Саудівську Аравію, ПАР, Південну Корею і Туреччину. У неї також входить Євросоюз, а на нинішню зустріч запросили, зокрема, Іспанію та Нідерланди.

Країни "двадцятки" головують в цьому клубі, створеному в 1999 році, по черзі. Зокрема, на початку наступного року головування, з супутнім обов'язком організовувати саміти, перейде до Великобританії.

Очікується, що наступна зустріч "двадцятки" відбудеться протягом першого кварталу 2009 року - після вступу Обами до посади президента США.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: