Саміт "великої вісімки" перенесли в зруйновану землетрусом Аквілу

За ініціативи прем'єр-міністра Сільвіо Берлусконі Італія вирішила проводити саміт G8 в Аквілі. Кошти на проведення саміту задіють і в подоланні наслідків землетрусу.

Рада міністрів Італії вирішила перенести майбутній саміт G8 з острова Маддалени в місто Аквілу, яке сильно постраждало від землетрусу.

Землетрус магнітудою 5,8, який стався 6 квітня в центральній Італії, забрав життя 294 людей, були поранені 1,5 тисячі, 50 тисяч вимушені залишити свої будинки. Епіцентр підземних поштовхів знаходився поблизу Аквіли, внаслідок чого місто сильно постраждало.

Рішення про перенесення саміту в Аквілу буде узгоджене зі всіма учасниками "великої вісімки".

З ініціативою перенести місце проведення саміту виступив прем'єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі. Він вважає правильним перенести зустріч глав держав і урядів "вісімки" в адміністративний центр області Абруццо, яка стала зоною стихійного лиха.

При цьому прем'єр керувався двома міркуваннями. По-перше, привернути увагу світової громадськості до наслідків руйнівного землетрусу. По-друге, використовувати великі кошти, які виділяються на проведення зустрічей лідерів G8, для вирішення низки задач з подолання наслідків стихійного лиха.

На засіданні Ради міністрів Італії, яке відбулося 23 квітня в Аквілі було також ухвалене виділення 8 мільярдів євро на подолання наслідків землетрусу в Абруццо.

Урядовий законопроект передбачає фінансування надзвичайних заходів щодо подолання наслідків стихійного лиха у розмірі 1,5 мільярди євро. Ще 6,5 мільярди євро передбачається виділити на проведення відновлювальних робіт.

Раніше глава МВС Італії Роберто Мароні припустив, що "для відновлення Абруццо доведеться знайти 12 мільярдів євро".

Читайте також:

На Сицилії зібрався екологічний саміт G8

Італія не депортуватиме українців, які через землетрус втратили документи

Італійського карикатуриста звільнили за неповагу до жертв землетрусу

Число жертв землетрусу в Італії зросло до 294 людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: