Саміт "вісімки" завершився

У німецькому місті Гайліґендам сьогодні робочим сніданком завершився саміт ”групи восьми”. Основними темами саміту були тероризм, Іран, екологія та Африка.

Лідери держав "групи восьми"
Саміт "групи восьми" виявився більш результативним, ніж очікували (Фото: Frankfurter Allgemeine)

За три дні лідери восьми держав і голова КЄС Жозе Мануель Барозу провели чотири робочі засідання, у двох із яких брали участь глави п`яти країн, що розвиваються, і шести африканських держав. 

Глави держав ”вісімки” також скористалися самітом для проведення ряду двосторонніх зустрічей. 

Одним із найважливіших питань, що порушувалося на саміті, була проблема Ірану. 

Головною несподіванкою саміту стало зобов`язання лідерів ”вісімки”, зафіксоване в декларації що щодо Африки виділити африканським країнам на боротьбу з інфекційними захворюваннями як мінімум 60 млрд. доларів США. 

Саміт "вісімки" в Гайліґендамі
Африка була в центрі уваги саміту (Фото: Frankfurter Allgemeine)

Також на саміті в Гайліґендамі було підписано документ щодо проблеми зміни клімату. Джордж Буш не тільки визнав важливість стратегічної мети боротьби з глобальними змінами клімату, а й погодився сприяти зменшенню викидів газів, що створюють парниковий ефект.

Одна зі заяв, прийнятих на саміті, стосувалася боротьби з тероризмом. 

Питання розширення вісімки на саміті не порушувалося, проте йшлося про те, що G8 починає регулярний діалог з різної тематики з ”п`ятіркою” - Бразилією, Мексикою, Індією, Китаєм і Іраном. 

Питання щодо Косово, незважаючи на очікування, так і не було вирішено. Президент Франції Ніколя Саркозі запропонував відкласти його вирішення на півроку.
Ще одним із досягнень саміту було підписання декларації про поліпшення інвестиційного клімату в кожній із країн ”великої вісімки”. 

Демонстрації в Гайліґендамі
Звісно, під час проведення саміту не вдалося уникнути інцидентів (Фото: Frankfurter Allgemeine)

Наступний саміт ”вісімки” пройде 7-9 липня 2008 року в Японії на курорті Тоя на острові Хокайдо. Головною темою японського головування в G-8 буде екологія.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: