Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Саміт Євросоюзу офіційно погодив нову угоду про Brexit Великої Британії

Єврорада очікує початку роботи угоди від 1 листопада. 

Довгоочікувану нову угоду про Brexit нарешті погодили британські та європейські переговорні команди перед зустріччю європейських лідерів у Брюсселі. Цю ж нову угоду згодом офіційно затвердили на саміті ЄС. Тож від 1 листопада вона почне діяти і Велика Британія вийде зі складу Євросоюзу.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.

"Виглядає, що ми наблизилися до фінального етапу", - заявив за підсумками саміту на пресконференції глава Європейської Ради Дональд Туск.

Нову угоду ще мають схвалити Європарламент та парламент Великої Британії. У Лондоні цю угоду можуть ратифікувати вже цієї суботи, 19 жовтня. Але чи станеться це - велике питання, бо в британському парламенті одностайності немає. Європарламент може розглянути угоду наступного четверга, 24 жовтня.

Нагадаємо, 23 червня 2016 року у Великій Британії відбувся референдум щодо виходу країни зі складу Європейського Союзу. "За" проголосувало 51,9% осіб, "проти" – 48,1%.

Останні три роки сторони ніяк не досягнуть доммовленостей щодо Brexit.

Раніше прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що нова угода про Brexit була нарешті погоджена між британськими та європейськими переговорними командами. До цього він висунув ультиматум Євросоюзу щодо Brexit. Джонсон заявив, що хоче замінити узгоджений "бекстоп" (тимчасовий режим вільної торгівлі між членом ЄС Ірландією та Північною Ірландією, що входить до складу Сполученого Королівства) альтернативними митними домовленостями.

Відео Британія та ЄС погодили Brexit: про що домовилися

Довгоочікувану угоду нарешті погодили британські та європейську переговорні команди перед зустріччю європейських лідерів у Брюсселі. ЄС та Великобританія спромоглися розв’язати найбільш складне питання Brexit - питання кордону між Ірландією, яка є і залишається країною Євросоюзу, і Північною Ірландією, яка як частина Великої Британії має залишити Євросоюз.  

Британія та ЄС погодили Brexit: про що домовилися

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції