Самміт у Тегерані буде!

Президент Ірану повідомив, що самміт п'яти прикаспійських держав відбудеться 18 жовтня в Тегерані.

Махмуд Ахмадінеджад, президент Ірану
Махмуд Ахмадінеджад, президент Ірану
Самміт п'яти прикаспійських держав - Азербайджану, Казахстану, Ірану, Росії і Туркменії - відбудеться 18 жовтня в Тегерані, заявив сьогодні, 22 серпня, президент Ірану Махмуд Ахмадінежад.

„Досягнута домовленість, що президент Азербайджану Ільхам Алієв братиме участь у самміті прикаспійських держав, який пройде в Тегерані 26 мехра (18 жовтня – Прим.Ред.)," - цитують іранські ЗМІ слова президента після прильоту до Тегерана з Баку, де він знаходився з дводенним офіційним візитом.

Раніше президент Ірану повідомив, що запросив свого російського колегу Володимира Путіна до Тегерана для участі в самміті. Таке запрошення президенту РФ глава іранського уряду зробив 16 серпня в Бішкеку на самміті Шанхайської організації співпраці (ШОС), де Тегеран має статус країни-спостерігача.

У Тегерані 20 червня відбулася третя нарада міністрів закордонних справ прикаспійських держав. Основною темою зустрічі була підготовка проекту декларації - підсумкового документу другого самміту прикаспійських держав.

Пізніше МЗС РФ повідомило, що глави МЗС прикаспійських держав погоджували проект декларації самміту для доповіді президентам п'яти держав, які в найкоротші строки ухвалять рішення про час проведення самміту.

Російське МЗС також повідомило, що іранська сторона розповсюдить для узгодження п'ятьма державами пропозицію по порядку денному самміту.

Перший самміт глав прикаспійських держав пройшов у Ашхабаді в 2002 році. Тоді було ухвалене рішення про проведення другої зустрічі глав прикаспійських держав у 2003 році, але вона щороку відкладалася і до теперішнього часу так і не відбулася.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: