Саморозпуск польського Сейму

Дострокові вибори до Сейму та Сенату країни мають відбутися 21 жовтня цього року.

Президент Польщі Лех Качиньський призначив дату дострокових виборів до парламенту країни - 21 жовтня цього року.

Про це РИА Новости повідомили в Канцелярії глави польської держави.

Президент Польщі підписав постанову, відповідно до якої, вибори до Сейму (нижня палата парламенту) і Сенату (верхня палата) відбудуться в неділю, 21 жовтня.

Качиньський підписав також так званий виборчий календар, в якому чітко визначені терміни конкретних етапів проведення виборчої кампанії.

Сейм Польщі у п'ятницю пізно ввечері (близько 23 години за київським часом) конституційною більшістю ухвалив рішення про дострокове скорочення терміну повноважень парламенту.

За саморозпуск висловилися 377 парламентарів, проти - 54. У відкритому голосуванні взяв участь 451 депутат Сейму. Для ухвалення рішення про саморозпуск парламенту необхідно було 307 голосів депутатів.

Бурхливі дебати в Сеймі тривали кілька годин.
Пропозицію про дострокове скорочення терміну повноважень парламенту і саморозпуск підтримали правляча консервативна партія "Право і справедливість", ліберальна партія "Громадянська платформа", Союз демократичних лівих сил і Польська селянська партія.
На засіданні парламенту був присутній прем'єр-міністр Польщі Ярослав Качиньський і члени його уряду.

Також у п'ятницю президент Польщі відправив у відставку уряд прем'єра Ярослава Качиньського. За повідомленням Канцелярії глави держави, у відставку пішли 15 міністрів.

Серед звільнених урядовців віце-прем'єр і міністр фінансів Польщі Зита Гіловська, віце-прем'єр Пшемислав Госевський, міністр закордонних справ Польщі Анна Фотига, міністр національної оборони Польщі Алєксандр Щигло, міністр юстиції Збігнев Зебро.

Польський Сейм розпущено
Dziennik
Сейм Польщі розпустив сам себе.
Всього в уряді Польщі працює 23 людини, включаючи прем'єр-міністра.

"Я би хотів уточнити, президент за моїм проханням звільнив більшість членів мого Кабінету", - сказав глава уряду Ярослав Качиньський на прес-конференції в Сеймі. За його словами, всі звільнені міністри призначені заступниками керівників відповідних міністерств. "Їм доручено керувати своїми міністерствами", - пояснив глава уряду.

Раніше голова Сейму Польщі Людвік Дорн повідомив, що президент відправив до відставки всіх членів уряду Ярослава Качиньського.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: