Самотність і скорочення населення: вчені розповіли про наслідки пандемії COVID-19

Самотність і скорочення населення: вчені розповіли про наслідки пандемії COVID-19

Фото: Associated Press

Вчені стверджують, що через пандемію збільшиться кількість самотніх людей.

Американські вчені дійшли висновку, що через пандемію коронавірусу в світі очікується зменшення запланованих вагітностей та скорочення населення.

Про це 27 жовтня пише PNAS.

Зазначається, що оскільки люди відкладають шлюб і дітей на потім, то у деяких країнах населення буде скорочуватися. 

Дослідники зі США опрацювали 90 досліджень, щоби передбачити, як COVID-19 може змінити соціальну поведінку та гендерні норми – навіть серед тих, хто не інфікований.

Падіння народжуваності матиме каскадні наслідки для суспільства та економіки, впливаючи на такі речі, як можливості працевлаштування та підтримка людей похилого віку.

Крім того, нерівний розподіл домашньої праці, який стався через локдаун, може спричинити зростання гендерної нерівності та сприятиме більшому соціальному консерватизму.

Дослідники зазначають, що "пандемія стала світовим соціальним експериментом", результати якого ще не завершені.

"Психологічні та соціальні наслідки COVID-19 будуть дуже тривалими", – вважає психолог Марті Гаселтон із Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі.

Крім того, вона додає, "що довше триватиме COVID-19, то сильнішими будуть ці зміни".

Потенційні пари, які зустрічаються через відеопобачення внаслідок обмеження пересування, можуть розчаруватися, коли нарешті зустрінуться у зовнішньому світі, попереджають вчені. 

В стосунках у цифровому світі частіше трапляється ідеалізація потенційного партнера, неправильне розуміння іншого, яке може означати, що зв'язок має шанси не пережити реальність. 

Це, а також те, що реальних зустрічей стало менше, може призвести до того, що люди довше залишатимуться самотніми. 

Раніше італійські вчені дійшли висновку, що жінки набагато рідше в середньому хворіють на коронавірус, ніж чоловіки, оскільки частіше дотримуються правил соціального дистанціювання. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація