Санкції Путіна щодо США можуть так і не зачепити жодного американського дипломата

В дипмісіях працює менше американців, ніж передбачено новим лімітом Кремля.

Офіційна Москва вирішила радикально скоротити кількість персоналу, який працює в американських дипломатичних установах на території Росії у відповідь на нові санкції проти Росії, затверджені Конгресом. Жертвами контр-удару Кремля мають стати 755 працівників дипломатичних місій, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Кремль також експропріює посольський склад та забирає дачу з терасою для барбекю та дитячим майданчиком, де відпочивали дипломати. Вивезти звідти американці не встигли свої особисті речі – тепер їх на територію не пускають.

ВідеоВідповідь на санкції: Москва радикально скоротила працівників дипустанов США у Росії

Під американським прапором у Росії, за приблизними оцінками, громадян США працювало лише три сотні – це навіть менше, ніж встановлений тепер Кремлем ліміт у 450 осіб. Тож роботу втратять насамперед росіяни – їх інтересам Вашингтона служить близько тисячі. А ще, як прогнозують, можуть скоротити найбільший у посольстві консульський відділ – і віз до США росіянам доведеться чекати ще довше.

Кремлівський речник Дмитро Пєсков говорить про шляхи виходу з кризи і не втримується – зривається на образи. "Вихід із цієї ситуації лежить у царині вияву політичної волі до налагодження стосунків, реабілітації від загострення політичної шизофренії та відмови від санкційного диктату", - заявив він.

Фотогалерея Почекун скасування санкцій. У Мережі казяться через новий мем з гібридом слона і тюленя (11 фото)

Друга людина в США – віце-президент Майк Пенс саме облітає російські кордони: відвідує Естонію, Чорногорію та Грузію. Балтійських партнерів по НАТО Пенс запевняє у відданості, і посиленні тиску на Росію. "Як знак нашої відданості, незабаром президент Трамп підпише закон про посилення та систематизацію санкцій проти Росії", - наголошує Пенс. Сам президент Трамп Москву і її контр-санкції поки що ігнорує. Він не згадував про дипломатичний скандал перед засіданням свого кабінету – із новим головою апарату генералом Келлі. І вже кілька днів жодної згадки про Росію немає у головному віснику Білого дому – твітері американського президента.

Кореспондент ТСН Костянтин Коробов

Залиште свій коментар